Biblia będzie po raz pierwszy tak blisko nas

Ostatnia aktualizacja: 18.07.2016 23:28
- O Biblii mówimy wszyscy, w każdym kontekście, nie tylko duchowym. Jest lekturą szkolną i punktem wyjścia do historii filmowych, teatralnych. Wszyscy o niej wiemy, ale nie każdemu udało się przez nią przejść - mówi twórca audiobooka według Biblii Krzysztof Czeczot.
Audio
  • Biblia po raz pierwszy tak mocno pochłonie słuchacza (Eureka - kultura i nauka/ Jedynka)
W nagraniu Nowego Testamentu można usłyszeć m.in. Wojciecha Malajkata i Małgorzatę Kożuchowską
W nagraniu Nowego Testamentu można usłyszeć m.in. Wojciecha Malajkata i Małgorzatę KożuchowskąFoto: Glow Images/East News

Audiobook według Biblii to projekt angażujący kilkaset osób. Obecnie udało się zakończyć pierwszy etap prac nad nagrywaniem Nowego Testamentu. Całość trwa 22 i pół godziny. Kolejnym krokiem będzie dość trudna praca nad Starym Testamentem.

- Przed nami ogrom tekstu, zdarzeń i ładunku emocjonalnego. Stary Testament to fundament naszej kultury i dziedzictwa religijnego, jak również fascynująca opowieść o człowieku, jego duchowości, podróży przez świat, przez życie i przez czas - opowiada Krzysztof Czeczot.

W programie rozmawialiśmy o wykorzystanych w nagraniach efektach specjalnych i koncertach, które pozwalają nam być w samym środku takich wydarzeń i miejsc jak np. arka Noego. Co jest potrzebne, by można było zrealizować cały projekt i do kogo jest on skierowany? W jaki sposób możemy wesprzeć powstawanie nagrania? Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

***

Tytuł audycji: Eureka – kultura i nauka

Prowadzi: Anna Stempniak  

Gość: Krzysztof Czeczot (aktor i reżyser)

Data emisji: 18.07.2016

Godzina emisji: 20.34

sm/ab

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Słuchowisko - teatr wyobraźni, którym rządzą słowa

Ostatnia aktualizacja: 04.02.2015 04:28
- Słuchowisko to dramat, który dzięki swojej awizualności stanowi odrębną niezależność estetyczną od teatru scenicznego - mówi Justyna Berger-Kwiatek, entuzjastka sztuki radiowej.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Dwa Teatry. Bartosz Opania prowokuje słuchaczy

Ostatnia aktualizacja: 24.05.2016 09:00
"Skromny mimo sukcesu" to kolejne słuchowisko prezentowane podczas odbywającego się w Sopocie festiwalu Dwa Teatry.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Opania mistrzowsko wciąga publiczność w rozważania o grzechu pychy

Ostatnia aktualizacja: 07.06.2016 10:17
- Zainspirował mnie Krzysztof Kieślowski swoim "Dekalogiem". Sięgnąłem więc do siedmiu grzechów głównych - opowiada Redbad Klinstra, aktor i reżyser.
rozwiń zwiń