X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Co zrobić, by Polacy mieli lepsze serca?

Ostatnia aktualizacja: 25.07.2016 13:00
W tym roku hasło Światowego Dnia Serca w naszym kraju brzmi: "Polacy mają serce". W audycji sprawdzimy, jaka jest kondycja tych serc.
Wiek serca statystycznego Polaka jest średnio o 6-7 lat wyższy niż wskazuje na to metryka
Wiek serca statystycznego Polaka jest średnio o 6-7 lat wyższy niż wskazuje na to metrykaFoto: Glow Images/East News

Ilu Polaków i Polek cierpi na choroby serca i układu krążenia, dlaczego ciągle te schorzenia są najczęstszą przyczyną zgonów w naszym kraju i co zrobić, by mniej naszych rodaków umierało z powodu tych chorób, zapytamy w audycji prof. Piotra Hoffmana.

Tematem naszej rozmowy będzie także niewydolność serca, na którą cierpi nawet około miliona Polaków. Profesor opowie o przyczynie wzrostu zachorowalności na tę chorobę, o metodach jej leczenia w Polsce i o jakości życia pacjentów z tą chorobą.

A w drugiej części audycji czym są wyjątkowe polskie światłowody Nodus. Naszym gościem będzie dr inż. Tomasz Nasiłowski, który będzie pracował nad wyjątkowym światłowodem, dzięki któremu będzie można stworzyć czujniki nowej generacji np. do pomiarów w bardzo ekstremalnych warunkach (np. w wysokich temperaturach i w obecności promieniowania radioaktywnego). Projekt przygotowany przez naszego gościa nazywa się NODUS i zwyciężył w pierwszym konkursie programu TEAM-TECH ogłoszonym przez FNP, a realizować go będzie firma InPhoTech w konsorcjum z Polskim Centrum Fotoniki i Światłowodów.

***

Na magazyn kulturalno-naukowy "Eureka" w poniedziałek (25.07) o godz. 19.30  zapraszają  Anna Stempniak i Krzysztof Michalski.

pg

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak