X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Jak wielką władzę ma nieświadomy umysł?

Ostatnia aktualizacja: 10.08.2016 23:08
- Wiedza o procesach przebiegających poza granicami naszej świadomości ostatnio zdobywa coraz większą popularność, ponieważ okazuje się, że tak naprawdę większość rzeczy robimy nieświadomie - mówi dr Paweł Boguszewski, neurofizjolog.
Audio
  • Co się dzieje za progiem naszej świadomości? (Eureka - kultura i nauka/ Jedynka)
W  ostatnich dwóch dekadach przybyło wiedzy o budowie i działaniu mózgu. Badania, dzięki którym możemy  jak nigdy wcześniej  uzyskać wgląd w pracę mózgu, dowiodły, że nasze doświadczenia, sposób w jaki poznajemy rzeczywistość, a także zachowania są w ogromnym stopniu zdeterminowane przez procesy przebiegające podświadomie
W ostatnich dwóch dekadach przybyło wiedzy o budowie i działaniu mózgu. Badania, dzięki którym możemy – jak nigdy wcześniej – uzyskać wgląd w pracę mózgu, dowiodły, że nasze doświadczenia, sposób w jaki poznajemy rzeczywistość, a także zachowania są w ogromnym stopniu zdeterminowane przez procesy przebiegające podświadomieFoto: Glow Images/East News

Jak przekonuje lekarz, gdybyśmy chcieli świadomie wszystko przetwarzać, to "chyba byśmy się ugotowali". Nie mielibyśmy po prostu tylu zasobów świadomości, by się tym wszystkim zajmować.

Jak świadomość może nas sprowadzić na manowce? W jaki sposób można uruchamiać wolne myślenie i w czym nam ono pomaga? Gdzie ukrywa się przed nami nieświadomość? O tym więcej w nagraniu audycji.

***

Tytuł audycji: Eureka-kultura i nauka

Prowadzi: Dorota Truszczak

Gość: dr Paweł Boguszewski (neurofizjolog z Instytutu Biologii Doświadczalnej Polskiej Akademii Nauk)

Data emisji: 10.08.2016

Godzina emisji: 20.18

sm/mg

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Dysleksja - zaburzenie, o którym wciąż mało wiemy

Ostatnia aktualizacja: 09.12.2015 02:04
Dysleksję powszechnie uważa się za skutek zaniedbania w nauce czytania i pisania. - Nie wiemy, jaka jest zasadnicza przyczyna tego zaburzenia i tu leży problem - mówi psycholog prof. dr hab. Anna Grabowska.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Rosną szanse na skuteczną walkę z rakiem mózgu

Ostatnia aktualizacja: 27.06.2016 22:06
- Dotarcie do wiedzy na temat nowotworów mózgu jest fascynujące i skomplikowane, ale przede wszystkim kosztowne. Wykrywamy rzeczy niesamowite, ale czasami widzimy zmiany, które najprawdopodobniej są siłą sprawczą - mówi prof. Bożena Kamińska.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Komputer w służbie choremu, czyli neuronawigacja

Ostatnia aktualizacja: 04.07.2016 23:02
- Neuronawigacja jest bardziej dokładna niż GPS, który działa z dokładnością do 1,5 metra, a w tym przypadku sięga ona jednego milimetra - mówi prof. Wojciech Kloc.
rozwiń zwiń