X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Od praskiego tramwaju do historii mrożącej krew w żyłach

Ostatnia aktualizacja: 25.08.2016 01:12
- Początkiem całej historii "Idealnej" był praski tramwaj. W deszczowe listopadowe popołudnie odkryłam kamerę na tramwaju i pomyślałam, że dobuduję do tego historię - opowiada Magda Stachula.
Audio
  • Skąd wziął się pomysł na napisanie książki "Idealna"? (Moje książki/ Jedynka)
Anita prawie nie wychodzi z domu. Podgląda ludzi przez kamery miejskiego monitoringu. To jej okno na świat, które pozwala kontrolować wszystko i wszystkich. I zapomnieć o sypiącym się małżeństwie oraz dziecku, które bardzo chciałaby mieć. Pewnego dnia znajduje w szafie sukienkę, której nie kupiła. Później szminkę, która jej nie pasuje...
Anita prawie nie wychodzi z domu. Podgląda ludzi przez kamery miejskiego monitoringu. To jej okno na świat, które pozwala kontrolować wszystko i wszystkich. I zapomnieć o sypiącym się małżeństwie oraz dziecku, które bardzo chciałaby mieć. Pewnego dnia znajduje w szafie sukienkę, której nie kupiła. Później szminkę, która jej nie pasuje...Foto: Pixabay/JakeWilliamHeckey

Wydawnictwo: Znak Literanova Wydawnictwo: Znak Literanova

"Idealna" to thriller psychologiczny Magdy Stachuli, opowiadający historię małżeństwa Anity i Adama. Dobrze sytuowana para, która bez powodzenia stara się o dziecko, niespodziewanie zauważa, że wokół nich zaczynają dziać się coraz dziwniejsze rzeczy.

Książka, jak podkreśla autorka, powstała w nurcie Domestic Noir. Charakterystyczne dla tego gatunku jest to, że niebezpieczeństwo jest bardzo blisko i związane jest z osobą, do której mamy zupełne zaufanie.

W programie mówiliśmy o tym, skąd wziął się pomysł na umiejscowienie historii w Pradze, jaki istnieje związek pomiędzy książkami "Idealna" a "Dziewczyna z pociągu" i jaka jest sytuacja autorów opowiadań na rynku wydawniczym.

***

Tytuł audycji: "Moje książki" w paśmie  Eureka – kultura i nauka

Prowadzi: Magda Mikołajczuk

Gość: Magda Stachula (pisarka)

Data emisji: 24.08.2016

Godzina emisji: 20.40

sm/gs

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Bohumil Hrabal i zagadka noszenia gnoju w Święto Pracy

Ostatnia aktualizacja: 19.11.2014 15:00
- Bohumil Hrabal miał swoje rytuały. Noszenie gnoju akurat 1 maja było z jego strony żartem, ale też protestem - mówi Monika Zgustova, autorka biografii czeskiego pisarza.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Kacica". Czesi jako śmiejące się bestie

Ostatnia aktualizacja: 17.09.2015 02:14
- Pavel Kohout doszedł do wniosku, że jeśli świat ma się zmienić na lepsze, to musi się to zacząć w człowieku, w jego sercu, indywidualnie we wnętrzu każdego z nas - mówi Mariusz Szczygieł, pisarz.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Śmiech do łez? Czescy pisarze dają gwarancję

Ostatnia aktualizacja: 18.02.2016 11:34
- Książek smutnych, melancholijnych, wzruszających czy pouczających każdy z aktywnych czytelników wymienić może wiele. Ale ile książek rozbawiło nas do łez? - o twórczości Evžena Bočka mówi tłumacz Mirosław Śmigielski.
rozwiń zwiń