X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Polscy konstruktorzy łazików najlepsi w Europie

Ostatnia aktualizacja: 14.09.2016 14:10
Polskie drużyny okazały się bezkonkurencyjne na międzynarodowym konkursie łazików marsjańskich European Rover Challenge. Polacy zdobyli I i II miejsce oraz nagrodę specjalną.
Audio
  • Mateusz Kujawiński o konkursie European Rover Challenge (Eureka - kultura i nauka/Jedynka)
  • Łukasz Wilczyński o Polskiej Strategii Kosmicznej (Eureka - kultura i nauka/Jedynka)
Europejskie zawody łazików marsjańskich (European Rover Challenge) w Centrum Wystawienniczo-Kongresowym w Jasionce
Europejskie zawody łazików marsjańskich (European Rover Challenge) w Centrum Wystawienniczo-Kongresowym w JasionceFoto: PAP/Darek Delmanowicz

Podczas audycji połączyliśmy się z Mateuszem Kujawińskim z grupy "Raptors" z Politechniki Łódzkiej, która w konkursie wywalczyła złoto. - Nasz robot ma sześć kół i opiera się na zawieszeniu stosowanym w łazikach, które już poleciały na Marsa. Daje to możliwość pokonywania przeszkód w bardzo trudnym terenie - mówi konstruktor. Gość Jedynki opowiada też o szansach na skomercjalizowanie konkursowych projektów, tak by zbudowane roboty rzeczywiście poleciały w kosmos.

Czy Polska jest kosmicznym tygrysem w naszej części Europy, oceniał w audycji Łukasz Wilczyński - prezes Europejskiej Fundacji Kosmicznej.

Konkurs ERC odbył się w Jasionce koło Rzeszowa i był największą tego typu imprezą w Europie. Wzięły w nim udział 23 drużyny z 7 krajów.

***

Tytuł audycji: "Eureka - kultura i nauka"

Prowadzą: Dorota Truszczak

Goście: Mateusz Kujawiński (absolwent Politechniki Łódzkiej, zwycięzca zawodów European Rover Challenge) i Łukasz Wilczyński (prezes Europejskiej Fundacji Kosmicznej, dyrektor zawodów European Rover Challenge)

Data emisji: 13.09.2016

Godzina emisji: 19.41

mg/pg

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Sonda 2. "Nie jestem Kamińskim i Kurkiem"

Ostatnia aktualizacja: 16.03.2016 12:53
- Nie chcę naśladować czy rozliczać. Mając ogromny materiał jaki po sobie zostawili Andrzej Kurek i Zdzisław Kamiński, chcę kontynuować najlepiej jak potrafię to, co robili - mówi dr Tomasz Rożek, prowadzący "Sondę 2".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Historia polskiego internetu. Embargo USA i maile na drzwiach

Ostatnia aktualizacja: 23.08.2016 23:39
- Na początku lat 90. XX wieku było embargo z ramienia USA na dostęp krajów Europy Wschodniej do zaawansowanych technologii, które mogły posłużyć do celów militarnych - opowiada dr Maciej Kozłowski.
rozwiń zwiń