X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Gdy dzieci zaczynają znikać. Tabu samobójstw u najmłodszych

Ostatnia aktualizacja: 14.09.2016 23:06
- Ważne jest to, by nie tylko działać po próbie samobójczej, ale również, by zrozumieć ten problem od strony socjologii, prawa, psychologii i zareagować wcześniej - mówi socjolog, Marta Soczewka.
Audio
  • Jak można zapobiegać problemowi samobójstw wśród dzieci i młodzieży? (Eureka - kultura i nauka/ Jedynka)
Kampania Zobacz Znikam ma na celu zwrócenie uwagi na problem samobójstw wśród dzieci i młodzieży. Co roku w Polsce samobójstwo popełnia prawie dwukrotnie więcej osób niż ginie w wypadkach samochodowych. Ponad pół tysiąca z nich to dzieci i młodzież do 19 roku życia
Kampania "Zobacz… Znikam" ma na celu zwrócenie uwagi na problem samobójstw wśród dzieci i młodzieży. Co roku w Polsce samobójstwo popełnia prawie dwukrotnie więcej osób niż ginie w wypadkach samochodowych. Ponad pół tysiąca z nich to dzieci i młodzież do 19 roku życiaFoto: Pixabay.com/Public domain

Skala samobójstw wśród dzieci i młodzieży do 19 r.ż. jest wysoka. Statystyki wskazują na wzrost zjawiska, które ma bardzo złożone podłoże. - Samobójstwo jest problemem wieloczynnikowym i wieloaspektowym. Każdy z przypadków należy rozpatrywać indywidualnie - podkreśla gość Jedynki.

W programie mówiliśmy o zmianach w zachowaniu dzieci, które powinny obudzić naszą czujność i o czynnikach wpływających na decyzję o samobójstwie. Dlaczego samobójstwa i depresja najmłodszych to dziś tematy tabu? Jak należy reagować na przypadki dużych zmian humorów dzieci?

***

Tytuł audycji: "Eureka - kultura i nauka"

Prowadzi: Katarzyna Jankowska

Gość: Marta Soczewka (kryminolog, socjolog z Fundacji Zobacz… Jestem)

Data emisji: 14.09.2016

Godzina emisji: 20.16

sm/mg

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Mamo, ty też jesteś ważna. Macierzyństwo a psychologia

Ostatnia aktualizacja: 21.03.2015 11:50
Doświadczenie macierzyństwa, szczególnie na jego wczesnym etapie, bywa trudnym przeżyciem. Wiele kobiet decyduje się wówczas na psychologiczne wsparcie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Nie traktujmy agresywnych dzieci jak problemu

Ostatnia aktualizacja: 10.11.2015 12:15
- Trzeba uświadamiać rodzicom, że dziecko nie jest winne, gdy reaguje agresją. Przyczyny trzeba szukać w otoczeniu, czasem to my nią jesteśmy – mówi psycholog Marta Stasiełowicz.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Przemijanie - temat, przed którym nie warto uciekać

Ostatnia aktualizacja: 30.03.2016 18:00
- Śmierć jest naturalnym elementem życia. Im wcześniej zaczniemy rozmawiać o tym z dzieckiem, tym potem będzie łatwiej - mówi w radiowej Jedynce Jacek Gientka, psycholog i psychoterapeuta.
rozwiń zwiń