Kilka prostych sposobów na to, by dłużej cieszyć się zdrowiem

Ostatnia aktualizacja: 16.09.2016 23:21
- Ważne jest to, byśmy mobilizowali się nawzajem, bo cele do osiągnięcia są niezwykle istotne i warto zabiegać o to, by mając lat 70-80 być w jak najlepszej formie - zachęca kardiolog, prof. Piotr Hoffman.
Audio
  • Jak dbać o nasze serce? (Wieczór odkrywców/ Jedynka)
Polskie Towarzystwo Kardiologiczne pod hasłem Zdrowe dzieci, zdrowa młodzież, zdrowi dorośli inauguruje ogólnopolską kampanię edukacyjną przed Światowym Dniem Serca, który obchodzimy 18 września
Polskie Towarzystwo Kardiologiczne pod hasłem "Zdrowe dzieci, zdrowa młodzież, zdrowi dorośli" inauguruje ogólnopolską kampanię edukacyjną przed Światowym Dniem Serca, który obchodzimy 18 września Foto: Glow Images/East News

Choć nie każdy o tym pamięta, istnieją dość proste sposoby na to, by przeciwdziałać zawałom, niewydolności serca, czy udarom mózgu. Dieta i ruch są jednymi z elementów, o których warto pamiętać dbając o nasze zdrowie i kondycję.

- Możemy już mówić o epidemii chorób serca i układu krążenia w Polsce, bo zdecydowanie zbyt wiele osób choruje. Jeśli zliczymy chorych na nadciśnienie tętnicze, niewydolność serca i różnego rodzaju zaburzenia lipidowe, to się robi potężna armia kilkunastu milionów Polaków, którzy w mniej czy bardziej zaawansowany sposób odczuwają problemy naczyniowo-sercowe - podkreśla kardiolog.

Jaka jest różnica w dbałości o zdrowie pomiędzy starą Europą a Polską? Kto w naszym kraju najczęściej sięga po papierosy? Jakie postępy udało nam się dokonać w dziedzinie zdrowia? Które czynniki ryzyka są dla nas najbardziej niebezpieczne? O tym w nagraniu audycji.

***

Tytuł audycji: Wieczór Odkrywców w paśmie Eureka-kultura i nauka

Prowadzi: Krzysztof Michalski

Gość: profesor Piotr Hoffman (prezes Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego)

Data emisji: 16.09.2016

Godzina emisji: 19.44

sm/mg

 

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Choroby serca, o których powinien wiedzieć każdy z nas

Ostatnia aktualizacja: 25.07.2016 22:28
- Nie mamy wpływu na genetykę czy płeć, ale większość chorób zależy od nas samych. Możemy kontrolować nasze nałogi i musimy zabiegać o to, by nasza waga była odpowiednia - mówi kardiolog, profesor Piotr Hoffman.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Dbałość o zęby kluczowa dla naszego zdrowia. Dlaczego tak jest?

Ostatnia aktualizacja: 26.07.2016 23:55
- Uzębienie jest bardzo ważną sprawą. Żaden pacjent nie zostanie zakwalifikowany do leczenia operacyjnego, jeśli mamy do czynienia z ogniskami zakażenia zapalnego - mówi dr Violetta Szycik.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Gdy serce zaczyna bić inaczej. Jak leczyć arytmię?

Ostatnia aktualizacja: 11.08.2016 23:15
- By poradzić sobie z arytmią, musimy ją wykryć i w jakiś sposób ją zapisać. To nie jest niestety proste zadanie - opowiada prof. Łukasz Szumowski, kardiolog.
rozwiń zwiń