X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Kilka prostych sposobów na to, by dłużej cieszyć się zdrowiem

Ostatnia aktualizacja: 16.09.2016 23:21
- Ważne jest to, byśmy mobilizowali się nawzajem, bo cele do osiągnięcia są niezwykle istotne i warto zabiegać o to, by mając lat 70-80 być w jak najlepszej formie - zachęca kardiolog, prof. Piotr Hoffman.
Audio
  • Jak dbać o nasze serce? (Wieczór odkrywców/ Jedynka)
Polskie Towarzystwo Kardiologiczne pod hasłem Zdrowe dzieci, zdrowa młodzież, zdrowi dorośli inauguruje ogólnopolską kampanię edukacyjną przed Światowym Dniem Serca, który obchodzimy 18 września
Polskie Towarzystwo Kardiologiczne pod hasłem "Zdrowe dzieci, zdrowa młodzież, zdrowi dorośli" inauguruje ogólnopolską kampanię edukacyjną przed Światowym Dniem Serca, który obchodzimy 18 września Foto: Glow Images/East News

Choć nie każdy o tym pamięta, istnieją dość proste sposoby na to, by przeciwdziałać zawałom, niewydolności serca, czy udarom mózgu. Dieta i ruch są jednymi z elementów, o których warto pamiętać dbając o nasze zdrowie i kondycję.

- Możemy już mówić o epidemii chorób serca i układu krążenia w Polsce, bo zdecydowanie zbyt wiele osób choruje. Jeśli zliczymy chorych na nadciśnienie tętnicze, niewydolność serca i różnego rodzaju zaburzenia lipidowe, to się robi potężna armia kilkunastu milionów Polaków, którzy w mniej czy bardziej zaawansowany sposób odczuwają problemy naczyniowo-sercowe - podkreśla kardiolog.

Jaka jest różnica w dbałości o zdrowie pomiędzy starą Europą a Polską? Kto w naszym kraju najczęściej sięga po papierosy? Jakie postępy udało nam się dokonać w dziedzinie zdrowia? Które czynniki ryzyka są dla nas najbardziej niebezpieczne? O tym w nagraniu audycji.

***

Tytuł audycji: Wieczór Odkrywców w paśmie Eureka-kultura i nauka

Prowadzi: Krzysztof Michalski

Gość: profesor Piotr Hoffman (prezes Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego)

Data emisji: 16.09.2016

Godzina emisji: 19.44

sm/mg

 

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Choroby serca, o których powinien wiedzieć każdy z nas

Ostatnia aktualizacja: 25.07.2016 22:28
- Nie mamy wpływu na genetykę czy płeć, ale większość chorób zależy od nas samych. Możemy kontrolować nasze nałogi i musimy zabiegać o to, by nasza waga była odpowiednia - mówi kardiolog, profesor Piotr Hoffman.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Dbałość o zęby kluczowa dla naszego zdrowia. Dlaczego tak jest?

Ostatnia aktualizacja: 26.07.2016 23:55
- Uzębienie jest bardzo ważną sprawą. Żaden pacjent nie zostanie zakwalifikowany do leczenia operacyjnego, jeśli mamy do czynienia z ogniskami zakażenia zapalnego - mówi dr Violetta Szycik.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Gdy serce zaczyna bić inaczej. Jak leczyć arytmię?

Ostatnia aktualizacja: 11.08.2016 23:15
- By poradzić sobie z arytmią, musimy ją wykryć i w jakiś sposób ją zapisać. To nie jest niestety proste zadanie - opowiada prof. Łukasz Szumowski, kardiolog.
rozwiń zwiń