X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Od czarnego długopisu po najpoczytniejsze kryminały retro

Ostatnia aktualizacja: 20.09.2016 00:10
- Czas, gdy Wrocław jest Europejską Stolicą Kultury, to dobra wymówka, by wrócić do mojego dawnego cyklu i ożywić to miasto, przedstawić chwile jego największej świetności – opowiada pisarz Marek Krajewski.
Audio
  • Marek Krajewski opowiada o początkach pracy literackiej i swojej najnowszej książce (Eureka - kultura i nauka/ Jedynka)
Stary Ratusz we Wrocławiu
Stary Ratusz we WrocławiuFoto: Pixabay/przemokrzak

Wydawnictwo: Znak Wydawnictwo: Znak

Przygoda Marka Krajewskiego z literaturą rozpoczęła się przeszło 20 lat temu, gdy postanowił napisać pierwszy kryminał. Latem 1992 roku, gdy pracował w dziale starych druków Biblioteki Ossolineum we Wrocławiu, stworzył plan powieści, o jakiej zawsze marzył. Tak właśnie zaczęła powstawać "Śmierć w Breslau".

- Jak to powiedział Marek Hłasko, pisarz jest jak kobieta ciężarna, bo nosi swoją powieść długo, a potem rodzi ją w bólach; tak i ja ją rodziłem przez kolejnych pięć lat. Nosiłem ją w głowie, aż nadszedł rok 1997 i na wakacjach kupiłem zeszyt stukartkowy, czarny, żelowy długopis i napisałem w ciągu dwóch tygodni trzecią część powieści - opowiada pisarz.

W programie mówiliśmy, jak przebiegły dalsze prace nad książką "Śmierć w Breslau" i skąd wziął się pomysł na najnowszą powieść "Mock". Jakimi prawami rządzą się kryminały retro? Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

***

Tytuł audycji: Eureka-kultura i nauka

Prowadzi: Anna Stempniak

Gość: Marek Krajewski (pisarz, autor kryminałów retro)

Data emisji: 19.09.2016

Godzina emisji: 20.32

sm/mg

 

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Marta Guzowska: bohaterowie wymykają mi się spod kontroli

Ostatnia aktualizacja: 26.06.2016 17:00
- Doświadczyłam tego już przy pisaniu pierwszej powieści. To bardzo dziwne uczucie - przyznaje Marta Guzowska, archeolog i autorka m.in. kryminału "Chciwość".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kobiety Witkacego: matka, żona i kochanki

Ostatnia aktualizacja: 13.09.2016 16:15
Stanisław Ignacy Witkiewicz przez Witolda Gombrowicza uważany był za jednego z trzech muszkieterów polskiej awangardy (drugim był sam Gombrowicz, trzecim - Bruno Schulz). Nie tylko twórczość Witkacego, ale i jego życie prywatne, wymykały się wszelkim schematom.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Skrzetuski, Zagłoba i inni. Popularni od pokoleń

Ostatnia aktualizacja: 19.09.2016 11:45
- Sienkiewiczowskie postacie nie istnieją statycznie, to postacie dynamiczne, przemieszczające się w rozległych przestrzeniach - mówi prof. Tadeusz Bujnicki, wykładowca na Artes Liberales.
rozwiń zwiń