X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Jest sprawa! Walka o Teatr Kamienica - nowe fakty

Ostatnia aktualizacja: 27.05.2016 15:20
Działający od ośmiu lat teatr Kamienica wynajmuje od miasta Warszawa pomieszczenia w podziemiach jednej ze starych kamienic. Pojawili się jednak tajemniczy biznesmeni, którzy chcą doprowadzić do przejęcia placówki.
Audio
  • Walka o Teatr Kamienica - nowe fakty (Jest sprawa/Jedynka)
Teatr Kamienica
Teatr KamienicaFoto: Hiuppo/Wikimedia Commons/CC


Początki tej sceny były pełne entuzjazmu i zaangażowania. Emilianowi Kamińskiemu udało się uzyskać unijną dotację i wsparcie z ministerstwa kultury. W zrujnowanych piwnicach starej kamienicy własnymi siłami i grupy przyjaciół - entuzjastów wzniósł profesjonalną scenę. Dziś mimo braku wsparcia ze strony państwa teatr finansowo radzi sobie, a artystycznie jest chwalony przez krytyków. Poza klasyczną działalnością wspiera bezdomnych, pozwala korzystać ze sceny niepełnosprawnym.

Problemy pojawiły się w 2012 roku, kiedy tajemniczy biznesmen Adrian Accordi Krawiec uzyskał prawa do strychu kamienicy. Zdaniem Kamińskiego wszystko było ukartowane, wkrótce nowy właściciel poddasza zarejestrował tam osiem spółek, a te uzyskały większość w radzie spółdzielni kamienicy. Nowy właściciel strychu zażądał wkrótce wygrodzenia dawnych piwnic, które dziś są integralną częścią teatru. Kilka wątków sprawy od kilku lat bada prokuratura, czeka na rozstrzygnięcie w sądzie drugiej instancji.

W rozesłanym do mediów oświadczeniu Adrian Accordi Krawiec twierdzi, że wszystkie dotychczasowe działania jego spółki były zgodne z prawem. Uważa, że jego spółka uczestniczyła w konkursie na sprzedaż powierzchni strychowej i ją kupiła. Emilian Kamiński twierdzi jednak, że doszło do złamania prawa i nie zamierza iść na ustępstwa.

Więcej na temat tej sprawy można przeczytać w Super Expressie.

Początki teatru Kamienica były pełne entuzjazmu i zaangażowania. Emilianowi Kamińskiemu udało się w zrujnowanych piwnicach starej kamienicy stworzyć profesjonalną scenę.

Problemy pojawiły się, kiedy tajemniczy biznesmen uzyskał prawa do strychu budynku. Nowy właściciel poddasza zarejestrował tam osiem spółek, a te uzyskały większość w radzie spółdzielni kamienicy.

Biznesmen zażądał wkrótce wygrodzenia dawnych piwnic, które są integralną częścią teatru.

Zapraszamy do wysłuchania reportażu Mariusza Pieśniewskiego pod tytułem "Grzybnia" opowiadającego o sytuacji teatru.

***

Cykl "Jest sprawa" przygotowywany jest we współpracy z "Super Expressem". Reportaż można też przeczytać w piątkowym wydaniu dziennika.

kk/gs

Zobacz więcej na temat: Emilian Kamiński reportaż
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Jest sprawa! Bezdomna kontra urzędnicy

Ostatnia aktualizacja: 06.05.2016 15:30
Pani Maria przez trzy lata była bezdomna, bo nie umiała przebrnąć przez urzędnicze procedury. Zapraszamy na reportaż.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jest sprawa! ZUS zabrał zasiłek...

Ostatnia aktualizacja: 13.05.2016 15:30
Zakład Ubezpieczeń Społecznych odebrał świadczenie pielęgnacyjne pani Małgorzacie, chociaż lekarz nie widział jej chorego męża.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jest sprawa! 12-latka straci dach nad głową?

Ostatnia aktualizacja: 20.05.2016 16:00
69-letni pan Jarosław Majewski z Różana na Mazowszu wychowuje 12-letnią córkę Kasię. Ojcu i dziewczynce grozi utrata dachu nad głową, bo dom, w którym mieszkają, zlicytował komornik. Powodem egzekucji komorniczej był wniosek o odzyskanie zaległych alimentów dla Kasi, który przed laty złożyła jej matka.
rozwiń zwiń