Lato z Radiem w Tarnowie Podgórnym. Wieczór pełen wzruszeń

Ostatnia aktualizacja: 02.07.2016 22:00
Publiczność w sobotę 2 lipca bawiła się doskonale na Stadionie Sportowym w Tarnowie Podgórnym mimo kapryśnej pogody i nie dającego się przegonić deszczu.
Audio
  • Zdzisław Palewicz, mer rejonu solecznickiego o marzeniach Polaków mieszkających na Litwie (Lato z Radiem EXTRA/Jedynka)
  • Polskie Radio Dzieciom na trasie Lata z Radiem (Lato z Radiem EXTRA/Jedynka)
Mimo kapryśnej pogody publiczność bawiła się doskonale w Tarnowie Podgórnym
Mimo kapryśnej pogody publiczność bawiła się doskonale w Tarnowie PodgórnymFoto: Sebastian Gołos

W plenerowym studiu Lata z Radiem w Tarnowie Podgórnym gościł Zdzisław Palewicz, mer rejonu solecznickiego na Litwie. Jak przyznał koncert "Lata z Radiem" jest marzeniem mieszkających tam Polaków. Mer rejonu opowiadał o współpracy z Tarnowem Podgórnym, ale podkreślił także wagę związków z Polską dla tych, którzy mieszkają poza jej granicami. - Polska jest wszędzie jest tam, gdzie biją polskie serca – podkreślił, dodając że "wspaniale jest, że mamy taki kraj, który jest zawsze z nami, wspiera nas, pamięta o nas". Dziennikarze nie kryli wzruszenia spotkaniem.

W studiu plenerowym gościli także Janusz Zadura i Pascal Kaczorowski z Polskiego Radia Dzieciom, którzy opowiadali o atrakcjach dla najmłodszych na trasie Lata z Radiem. Przypominali jak ściągnąć bezpłatną aplikację Polskiego Radia Dzieciom. 

>>>>Zapraszamy także do słuchania Polskiego Radia Dzieciom <<<

Publiczność w sobotę 2 lipca bawiła się doskonale na Stadionie Sportowym w Tarnowie Podgórnym mimo kapryśnej pogody i nie dającego się przegonić deszczu. Jak ocenił Bogdan Sawicki, dzieje się tak dlatego, bo pogoda jest kobietą… W trakcie koncertów, które zaczęły się kilka minut po 16 o dobrą zabawę dla najmłodszych zadbała Arka Noego. Nieco później dla publiczności zaśpiewali także Dawid Kwiatkowski, De Mono, wieczorem wystąpiła Ewa Farna. 

Transmisja wideo wybranych koncertów na stronie latozradiem.pl.


Radiowa Jedynka zaprasza również na specjalną stronę internetową latozradiem.pl, poświęconą tegorocznej audycji i trasie koncertowej. Multimedialny serwis umożliwia zapoznanie się z "Latem z Radiem" 2016 od A do Z – internauci znajdą w nim m.in. wszystkie szczegóły dotyczące koncertów, artystów, audycji, zespołu redakcyjnego "Lata z Radiem", konkursów i wiele innych ciekawostek.

***

Tytuł audycji: "Lato z Radiem EXTRA"

Prowadzi:  Karolina RożejBogdan Sawicki

Goście: Zdzisław Palewicz ( mer rejonu solecznickiego na Litwie)

Data emisji: 2.07.2016

Godzina emisji: 18.20, 19.46

gs


Czytaj także

Deszcz nie przestraszył fanów Lata z Radiem we Włocławku

Ostatnia aktualizacja: 26.06.2016 14:58
W sobotę Lato z Radiem hucznie zainaugurowało trasę koncertową w Legionowie. W niedzielę od rana spotykaliśmy się z naszymi słuchaczami we Włocławku.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Lato z Radiem. Dawid Kwiatkowski o swoim yin i yang

Ostatnia aktualizacja: 02.07.2016 19:00
Jak przyznał wokalista debiutujący w tym roku na trasie Lata z Radiem dla niego yin i yang to połączenie życia w trasie koncertowej i powrotów do domu. - To są całkowite przeciwieństwa, ale muszą istnieć wspólnie – podkreślił Dawid Kwiatkowski.
rozwiń zwiń