Jacek Cygan: śpiewanie uszczęśliwia ludzi

Ostatnia aktualizacja: 18.07.2016 15:46
- Podczas spektaklu "Cygan w Polskim" próbuję ludzi wciągnąć, żeby wspólnie ze mną śpiewali. Jak już się otworzą, to bardzo pięknie im to wychodzi - mówi w radiowej Jedynce słynny autor tekstów.
Audio
  • Jacek Cygan o spektaklu "Cygan w Polskim", wspólnym śpiewaniu z publicznością i współpracy z Ryszardem Rynkowskim (Lato z Radiem Extra/Jedynka)
- Ludzie, gdy usłyszą się w przestrzeni teatralnej czy sali koncertowej, są bardzo szczęśliwi - mówi Jacek Cygan
- Ludzie, gdy usłyszą się w przestrzeni teatralnej czy sali koncertowej, są bardzo szczęśliwi - mówi Jacek CyganFoto: Wojciech Kusiński/PR

Niedawno spektakl "Cygan w Polskim. Życie jest piosenką" wystawiony został w Kopalni Soli w Wieliczce. Również tam Jacek Cygan szukał interakcji z publicznością. - Jak ludzie się usłyszeli, to jak brzmią, to widziałem, że chcą więcej. Zaproponowałem więc, żeby zaśpiewać a cappella. Było ogromne szczęście, a śpiew pięknie się niósł w tej wielkiej przestrzeni Komory Warszawa - wspomina tekściarz.

Z bogatego repertuaru prezentowanego podczas spektaklu reżyser Jacek Cygan wybrał trzy piosenki, do zaśpiewania których angażuje publiczność. Jak brzmią ich tytuły i co dzieje się na widowni, gdy spektakl dobiega końca, dowiesz się z dalszej części rozmowy. Gość audycji opowiada także m.in. o swoich ulubionych włoskich przebojach i początkowej niechęci Ryszarda Rynkowskiego do tekstu piosenki "Dziewczyny lubią brąz".

***

Tytuł audycji: Lato z Radiem Extra

Prowadzi: Zbigniew Krajewski

Gość: Jacek Cygan (autor tekstów piosenek, poeta, scenarzysta)

Data emisji: 17.07.2016

Godzina emisji: 22.12

pg/tj


Czytaj także

Duet Cygan & Rynkowski tworzy już 25 lat! "Jestem jego najwierniejszą żoną"

Ostatnia aktualizacja: 25.05.2014 16:50
Tak o autorze tekstów Jacku Cyganie mówi wokalista Ryszard Rynkowski. I choć ich współpraca artystyczna rozpoczęła się od słów "Wypijmy za błędy", to po 25 latach mogą mówić jedynie o sukcesach. W muzyce i w przyjaźni.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jacek Cygan: swoje opowiadania nazywam w żartach literaturą ze śmieci

Ostatnia aktualizacja: 12.05.2016 16:00
- Zaczątki tych opowiadań napisałem podczas moich podróży - na odwrotach różnych kwitów i rachunków. Mam też niezliczoną liczbę notesików - powiedział gość radiowej Jedynki.
rozwiń zwiń