Lato z Radiem 2016. "Shakin’ Dudi piętnuje wszystko dokoła"

Ostatnia aktualizacja: 06.08.2016 22:11
- Gdy zespół powstał, naszym hasłem naczelnym było "Gramy im gorzej tym lepiej". Tak jak było w komunie - mówi Ireneusz Dudek z zespołu Shakin’ Dudi,
Audio
  • Ireneusz Dudek o zespole Shakin’ Dudi i Rawa Blues Festival (Lato z Radiem Extra/Jedynka)
Ireneusz Dudek, czyli Shakin Dudi
Ireneusz Dudek, czyli Shakin' DudiFoto: Sebastian Gołos/Polskie Radio

Sama nazwa zespołu też była rodzajem puszczenia oka do odbiorców. - Sprowokował nas Shakin' Stevens. Uważałem, że przynosi hańbę rock’n’rollowi, bo grał disco. Gdy powiedziałem to kiedyś na antenie Polskiego Radia, słuchacze o mało co mnie nie zlinczowali. Jak ja mogę obrażać kogoś takiego? A nam o to właśnie chodziło -wspomina Ireneusz Dudek.

Gość radiowej Jedynki wyjasnia również, dlaczego Shakin’ Dudi był dla niego formą artystycznego buntu i opowiada o planowanej reedycji "Złotej płyty" oraz o komplementach, jakie słyszy na temat Rawa Blues Festival od przedstawicieli amerykańskiej branży muzycznej.

***

Tytuł audycji: "Lato z Radiem Extra"

Prowadzi:  Karolina RożejBogdan Sawicki

Gość: Ireneusz Dudek (Shakin’ Dudi)

Data emisji: 6.08.2016

Godzina emisji: 19.40

pg

Czytaj także

Shakin' Dudi o uzależnieniu, chorobie i śmierci

Ostatnia aktualizacja: 23.03.2016 12:05
- Stając się rock'n'rollowcem nie wylewałem za kołnierz. Wtedy pomógł mi Bóg, wreszcie poznałem swoją przyszłą żonę, a jej warunkiem postawionym przed ślubem kościelnym była całkowita rezygnacja z alkoholu - wspomina muzyk.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Gwiazdorska Rawa Blues Festival jesienią w Katowicach

Ostatnia aktualizacja: 20.06.2016 16:00
Organizowany od 1981 roku, jeden z największych bluesowych festiwali na świecie - Rawa Blues zapowiada się w tym roku wyjątkowo atrakcyjnie.
rozwiń zwiń