Weronika Korthals: moja praca daje mi ogromną satysfakcję

Ostatnia aktualizacja: 15.08.2016 14:46
- Cieszę się bardzo, że mogę wykorzystywać moje wykształcenie. Mam to szczęście, że mogę kontynuować moje działania studenckie i spełnia się moje marzenie, jakim jest dyrygowanie - opowiada piosenkarka Weronika Korthals.
Audio
  • Weronika Korthals opowiada o radości z dyrygowania chórem i swojej najnowszej płycie (Lato z Radiem Extra/ Jedynka)
Weronika Korthals
Weronika KorthalsFoto: Wojciech Kusiński/Polskie Radio

Weronika Korthals jest z wykształcenia dyrygentką chóru i jak sama przyznaje, do dziś praktykuje tę profesję. Na studiach ćwiczyła z dwoma pianistami, którzy wygrywali nuty, jakie docelowo powinien śpiewać chór. Dopiero w czasie realizacji dyplomu mogła pokierować grupą prawdziwych chórzystów.

- Praca z ludźmi, żywym materiałem, była niezwykła. Kiedy chór reaguje na zmianę dynamiki, że ma być głośniej, potem ciszej albo zwalniamy czy przyspieszamy, to są to bardzo piękne emocje i praca, która daje ogromną satysfakcję, gdy jest już efekt finalny - opowiada wokalistka.

Weronika Korthals opowiadała również w audycji, jak w tworzeniu muzyki pomaga jej córka Zosia i sąsiad z Redy. Wokalistka przedstawiła się również po kaszubsku. Zapraszamy do słuchania.

***

Tytuł audycji: Lato z Radiem Extra

Prowadzi: Zbigniew Krajewski

Gość: Weronika Korthals (wokalistka, kompozytorka, dyrygentka)

Data emisji: 14.08.2016

Godzina emisji: 19.16

sm/pg

Czytaj także

Krzysztof Komeda - muzyka filmowa, jazz i poezja

Ostatnia aktualizacja: 05.08.2016 18:05
- Przyniosłem dziś do zagrania coś bardzo, bardzo letniego. To ballada z filmu "Nóż w wodzie" Romana Polańskiego - mówi Piotr Iwicki, dyrektor Agencji Muzycznej Polskiego Radia.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Lato z Radiem. Arka Noego zagrała w Ciechanowie

Ostatnia aktualizacja: 13.08.2016 20:00
Wakacyjna trasa Lata z Radiem zawitała na Mazowsze. Wieczór rozpoczął się od pełnego energii występu, który szczególnie spodobał się najmłodszym.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Lech Makowiecki zaprasza na festyn patriotyczny

Ostatnia aktualizacja: 14.08.2016 15:45
15 sierpnia w Warszawie odbędzie się festyn patriotyczny z okazji 96. rocznicy Bitwy Warszawskiej. Wystąpi tam m.in. Lech Makowiecki, autor płyt "Katyń 1940. Ostatni list. Ballady Lecha Makowieckiego", "Patriotyzm" oraz "Obudź się, Polsko".
rozwiń zwiń