Lato z Radiem. "W Kutnie milkną wszystkie kłótnie"

Ostatnia aktualizacja: 27.08.2016 20:30
- Praca na scenie z dziećmi to największa przyjemność jaką możemy dawać. Było bardzo fajnie - mówi Jagódka, Truskawka i Gwizdek z Centrum Uśmiechu.
Audio
  • Fruciaki opowiadają czego brakuje w rozrywce dla dzieci (Lato z Radiem EXTRA/Jedynka)
  • Krystian Tyrański opowiada o swojej miłości do afrykańskiej muzyki i przyrody (Lato z Radiem EXTRA/Jedynka)
Karolina Rożej i Bogdan Sawicki w niezwykłym towarzystwie: Jagódki, Truskawki i Gwizdka
Karolina Rożej i Bogdan Sawicki w niezwykłym towarzystwie: Jagódki, Truskawki i Gwizdka Foto: Sebastian Gołos

Jak podkreślili artyści występujący dla dzieci, ich pomysł na rozrywkę dla dzieci powstał w związku z brakiem propozycje dla kilkulatków, dla których powstają treści albo bardzo infantylne, albo zbyt dorosłe. 

Podczas koncertu Lata z Radiem w namiocie Polskiego Radia Dzieciom można było spotkać także Krystiana Tyrańskiego. - Kocham Afrykę ze względu na jej muzykę i dzika przyrodę. Udało mi się to wszystko połączyć w mojej pracy - przyznał. W trakcie rozmowy Bogdan Sawicki odebrał swoją pierwszą lekcję gry na bębnach. Krystian Tyrański zapytany o to jak udaje mu się zarażać dzieci miłością do afrykańskich bębnów przyznał " jeśli jest w tobie ogień, to łatwo zapalisz go także w innych".

Radiowa Jedynka zaprasza również na specjalną stronę internetową latozradiem.pl, poświęconą tegorocznej audycji i trasie koncertowej. Multimedialny serwis umożliwia zapoznanie się z "Latem z Radiem" 2016 od A do Z – internauci znajdą w nim m.in. wszystkie szczegóły dotyczące koncertów, artystów, audycji, zespołu redakcyjnego "Lata z Radiem", konkursów i wiele innych ciekawostek.

***

Tytuł audycji: "Lato z Radiem EXTRA"

Prowadzi: Zbigniew Krajewsski, Karolina RożejBogdan Sawicki

Goście: Jagódka, Truskawka i Gwizdek z Centrum Uśmiechu i Krystian Tyrański

Data emisji: 27.08.2016

Godzina emisji: 17-19

gs

Czytaj także

Pectus - zespół zakochany w górach

Ostatnia aktualizacja: 08.08.2016 14:33
- Do Zakopanego z domu rodzinnego mamy 150 km, więc kiedy tylko jest taka możliwość, wsiadamy w samochód i wychodzimy, to na Giewont, to na Kasprowy. Zawsze pieszo, nigdy kolejką - mówią bracia Szczepanik.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Lato z Radiem 2016 w Grajewie, mieście pogranicza

Ostatnia aktualizacja: 21.08.2016 13:30
- Z pamiętników ówczesnych właścicieli Grajewa, wiemy że to właśnie tu cofając się spod Moskwy w 1812 roku zatrzymał się Napoleon. Na śniadanie zjadł zupę kawową z chlebem i ruszył w dalszą drogę.  – Otrzymał od właścicieli sanie, był to bowiem grudzień, i dzięki nim do Warszawy zdążył przed Rosjanami. Córce gospodarzy ofiarował złotą broszę – opowiada Tomasz Dudziński, dyrektor grajewskiego Centrum Kultury.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kutno - Lato z Radiem w różanym mieście

Ostatnia aktualizacja: 27.08.2016 13:30
Pachnące różami Kutno położone jest na styku czterech krain historycznych i geograficznych: Mazowsza, Kujaw, Ziemi Łęczyckiej oraz Wielkopolski.
rozwiń zwiń