Face2Face. Klasyczne korzenie i rockowa energia

Ostatnia aktualizacja: 12.09.2016 17:25
Połączenie wyrazistych melodii i wyrafinowanych partii instrumentalnych to znak rozpoznawczy Face2Face. Agencja Muzyczna Polskiego Radia wydała właśnie debiutancki album grupy pt. "Inside the Noise".
Audio
  • Barbara Szelągiewicz oraz Darek Tarczewski z zespołu Face2Face o swojej debiutanckiej płycie "Inside the Noise" (Lato z Radiem extra/Jedynka)
Fragment okładki płyty Face2Face Inside the Noise
Fragment okładki płyty Face2Face "Inside the Noise"Foto: Mat. pras.

Zespół założyli gruntownie wykształceni muzycy - skrzypaczka Barbara Szelągiewicz i pianista Darek Tarczewski. Do współpracy zaprosili jeszcze wiolonczelistkę Aleksandrę Walczak, gitarzystę Rafała Wiśniewskiego, basistę Andrzeja "Długiego" Laskowskiego i perkusistę Tobiasa Haasa. Klasyczne korzenie przenikają się w ich twórczości z muzyką popową, rockiem i jazzem. - Postawiliśmy na melodię i wyrafinowane aranżacje, ludzie zaczynają to kojarzyć i śpiewać z nami - mówi Darek Tarczewski.

Z kolei Barbara Szelągiewicz przyznaje, że skomplikowane aranżacje utworów wymagają od artystów wielu prób i indywidualnych ćwiczeń: - Mój dziadek, który uczył mnie grać na skrzypcach, mówił: "dziewucha i muzyka są jak sport - jak nie będziesz ćwiczyć, nie będzie wyników".

W audycji posłuchacie utworów z debiutanckiej płyty Face2Face. Podczas rozmowy artyści zdradzili też, kiedy ruszy ich trasa koncertowa.

***

Tytuł audycji: "Lato z Radiem extra"

Prowadzi: Zbigniew Krajewski

Goście: Barbara Szelągiewicz (skrzypaczka) oraz Darek Tarczewski (pianista, wokalista, kompozytor i aranżer)

Data emisji: 10.09.2016

Godzina emisji: 22.18

mg/ab

Czytaj także

Złota płyta Mietka Szcześniaka "Songs From Yesterday"

Ostatnia aktualizacja: 01.08.2016 15:40
- Weszliśmy do studia, by złożyć hołd naszym idolom, piosenkom, które były kamieniami milowymi, wielkimi hitami wielu pokoleń zarówno wyznawców popu, jak i rock'n'rolla - tak o swojej najnowszej płycie mówił Mietek Szcześniak.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Brak mikrofonów i inne nieznane wątki polskiego jazzu

Ostatnia aktualizacja: 04.08.2016 21:44
- Sztuka jazzowa nie za bardzo było rozwinięta w okresie PRL, bo brakowało mikrofonów i innych rzeczy, ale za to był jazz - mówi Marek Gaszyński, dziennikarz.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Krzysztof Komeda - muzyka filmowa, jazz i poezja

Ostatnia aktualizacja: 05.08.2016 18:05
- Przyniosłem dziś do zagrania coś bardzo, bardzo letniego. To ballada z filmu "Nóż w wodzie" Romana Polańskiego - mówi Piotr Iwicki, dyrektor Agencji Muzycznej Polskiego Radia.
rozwiń zwiń