O najważniejszych emocjach bez słów. Sztuka pantomimy

Ostatnia aktualizacja: 17.08.2016 15:21
- Wierzę, że sztuka wyrażania się poza słowami jest w stanie pełniej oddać pewne pojęcia - mówi aktor pantomimy, Bartłomiej Ostapczuk.
Audio
  • Bartłomiej Ostapczuk opowiada o sztuce mimu i swoich mistrzach (Noc z Jedynką)
Bartłomiej Ostapczuk
Bartłomiej OstapczukFoto: PAP/Andrzej Rybczyński

Gość radiowej Jedynki jest przekonany o tym, że można porozumiewać się z widzem nie używając słów. - Są w nas takie stany i emocje, które być może poprzez mowę mogłyby zabrzmieć banalnie, a kto wie, może nawet zostać sprofanowane - podkreśla Bartłomiej Ostapczuk.

Artysta opowiadał również w audycji o zmaganiu się z własnym ciałem, własnej drodze do pantomimy i procesie aktora, który świadomie wybrał milczenie na scenie. Od kogo można się w Polsce uczyć tej trudnej sztuki? Jaką przewagę ma pantomima nad innymi sztukami scenicznymi?

***

Tytuł audycji: Noc z Jedynką

Prowadzi: Ewa Heine

Gość: Bartłomiej Ostapczuk (aktor pantomimy, dyrektor Festiwalu Sztuki Mimów, założyciel Warszawskiej Pantomimy)

Data emisji: 17.08.2016

Godzina emisji: 00.10

sm/tj

Zobacz więcej na temat: KULTURA pantomima TEATR

Czytaj także

Kobiece powstanie, czyli spektakl Agnieszki Glińskiej

Ostatnia aktualizacja: 30.07.2016 14:40
O północy 1/2 sierpnia w Muzeum Powstania Warszawskiego odbędzie się premiera spektaklu "Gdzie ty idziesz dziewczynko" w reżyserii Agnieszki Glińskiej. Będzie on opowiadał losy kilku nastoletnich sanitariuszek i łączniczek.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Gdańsk. Wszystkie sztuki Szekspira

Ostatnia aktualizacja: 02.08.2016 13:00
W Gdańsku trwa 20. Festiwal Szekspirowski. W tym roku to 76 wydarzeń, a spektakle prezentuje 300 artystów z 9 krajów. Po raz pierwszy w historii teatru w Polsce będzie można zobaczyć wszystkie sztuki angielskiego dramatopisarza.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jan Peszek. Wakacje wypełnione sztuką

Ostatnia aktualizacja: 12.08.2016 11:50
- Ja się pracy nie boję, więc praca nie boi się mnie. Te wakacje mam wypełnione różnymi projektami, także pozateatralnymi, wokół jazzu, poezji - mówi w "Lecie z Radiem" aktor Jan Peszek.
rozwiń zwiń