X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Piotr Polk: jestem jedyną osobą w rodzinie, która nauczyła się mówić płynnie po polsku

Ostatnia aktualizacja: 20.12.2018 17:40
Gościem przedświątecznej audycji "Noc z Jedynką" był Piotr Polk - popularny aktor, wychowanek wspaniałego Jana Machulskiego, wszechstronny artysta grający w filmach, serialach, teatrze.
Audio
Piotr Polk
Piotr PolkFoto: Emilia Iwanicka/PR

Piotr Polk wspominał swoje dzieciństwo oraz zdradził, kiedy odkrył swoje zamiłowanie do sztuki. W jego rodzinnym domu nie mówiło się po polsku, cała rodzina operowała gwarą śląską. Co ciekawe, w okresie świąt Bożego Narodzenia wszyscy w domu Piotra Polka mówili po niemiecku. – Z prostej przyczyny. Mówiono o tym, gdzie schowano prezenty przed dziećmi – wspominał aktor. Jak mówił, jest chyba jedyną osobą w rodzinie, która postanowiła nauczyć się płynnie języka polskiego. 

Piotr Polk świetnie śpiewa, nie stroni też od kabaretu i parodii. Uwielbia dalekie podróże. W programie wykorzystaliśmy liczne nagrania piosenek w wykonaniu  naszego gościa.

***

Tytuł audycji: "Noc z Jedynką"

Prowadzi: Krzysztof Szuster

Gość: Piotr Polk (aktor, muzyk)

Data emisji: 20.12.2018

Godzina emisji: 00.00-03.00

abi

 

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak