Slavic Jazz Underground "Jare Gody". Kultura słowiańska w bardzo współczesnym duchu

Ostatnia aktualizacja: 21.07.2020 11:57
- To rodzaj eksperymentu. Mieszanka wielu kultur muzycznych i różnych kierunków muzycznych - powiedziała w audycji "Noc z Jedynką" Lena Romul ze Slavic Jazz Underground, którego członkowie poszukiwania korzeni polskiej muzyki w niesamowity sposób połączyli z jazzem i rozbudowanymi harmoniami wokalnymi tria wokalistek.
Okładka płyty Slavic Jazz Underground Jare Gody
Okładka płyty Slavic Jazz Underground "Jare Gody"Foto: mat. promocyjne

Posłuchaj
52:21 2020_07_19 PR1_02_06_08_Lato_z_Radiem.mp3 Slavic Jazz Underground "Jare Gody". Kultura słowiańska w bardzo współczesnym duchu (Noc z JEdynką)

 

Slavic Jazz Underground to kolektyw muzyczny powołany przez saksofonistkę, wokalistkę i kompozytorkę Lenę Romul mająca na koncie współpracę koncertową i studyjną z gwiazdami polskiej i zagranicznej sceny muzycznej. Idea zespołu polega na sklejeniu inspiracji folkowych z muzyką współczesną, lekko elektroniczną, lekko jazzową.

SJU to zbiór utworów na trzy głosy (Lena Romul, Martyna Zając, Patrycja Malinowska), saksofon, instrumenty klawiszowe (Patryk Kraśniewski), gitary (Bartek Alber i Piotr Olszewski) i perkusję (Jerzy Markuszewski)

Debiutancki album SJU ukazał się 16 czerwca. Na płycie "Jare Gody", poza wyżej wymienionymi muzykami, można usłyszeć także śpiewające Kobiety z Kapeli ze Wsi Warszawa, cymbały Magdy Sobczak, lidera Żywiołaka - Roberta Jaworskiego na lirze korbowej, Barta Pałygę na fideli i piszczałkach i Łukasza Czekałę w solówce jazzowej na skrzypcach.

Wyszła piękna płyta

- Slavic Jazz Underground to rodzaj eksperymentu. Gdyby nie ten projekt to, jako muzyk, tkwiłabym trochę w martwym punkcie. SJU to mieszanka wielu kultur muzycznych i różnych kierunków muzycznych, z której wyszła piękna płyta - powiedziała w Programie 1 Polskiego Radia Lena Romul. - To bardzo ciekawe, inspirujące i motywujące do dalszej pracy i otwierania się doświadczenie - dodała Patrycja Malinowska.

Gdzie będzie można posłuchać na żywo muzyki Slavic Jazz Underground? Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

***

Audycja: "Noc z Jedynką"

Prowadzi: Maciej Szajkowski

Gość: Lena Romul i Patrycja Malinowska (Slavic Jazz Underground)

Data emisji: 19.07.2020

Godzina emisji: 02.05

Jedynka/karrot.pl/kk


Czytaj także

Slavic Jazz Underground z płytą "Jare gody" - symboliczny początek

Ostatnia aktualizacja: 08.07.2020 00:00
Slavic Jazz Underground to - obok muzyki i mnóstwa pozytywnych wibracji - także ruch, który właśnie zaczyna zataczać coraz szersze kręgi. Premierę właśnie miała ich płyta "Jare Gody".
rozwiń zwiń