X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Historia pojazdu – w formie e-usługi

Ostatnia aktualizacja: 23.04.2019 13:57
Jeśli traficie Państwo na auto marzeń, zanim zdecydujecie się na kupno, sprawdźcie online jego historię. To możliwe i bardzo proste dzięki e-usłudze Ministerstwa Cyfryzacji.
Audio

Na stronie www.historiapojazdu.gov.pl można sprawdzić przeszłość zarówno aut zarejestrowanych w Polsce, jak i tych które nie zostały jeszcze zarejestrowane w naszym kraju. Dane otrzymywane dzięki tej usłudze, mogą pomóc w ocenie stanu technicznego pojazdu oraz potwierdzeniu wiarygodności oferty sprzedawcy. Otrzymany raport można łatwo zapisać i wydrukować. Informacje o pojeździe otrzymuje się całkowicie bezpłatnie.

Trzy dane

Aby to zrobić potrzeba tylko trzech danych:

 • numer rejestracyjny pojazdu,
 • datę pierwszej rejestracji pojazdu,
 • numer VIN (to unikatowy numer pojazdu, który jest nadawany i umieszczany na pojeździe przez producenta).

Wszystkie te dane znajdują m.in. w dowodzie rejestracyjnym i karcie pojazdu. Można o nie także poprosić właściciela auta lub sprzedawcę. 

Jeśli chcą Państwo sprawdzić auto, które nie jest zarejestrowane w Polsce potrzebujecie jeszcze Profilu Zaufanego. Chodzi o to, by zabezpieczyć zewnętrzny system przed hurtowym pozyskiwaniem z niego danych, a jednocześnie zapewnić dostęp indywidualnym kupującym. Profil Zaufany można założyć w kilka minut, za darmo i przez Internet.

To zbiór informacji o użytkowniku, który umożliwia potwierdzanie tożsamości online. Dane, które zawiera, są weryfikowane, a także odpowiednio zabezpieczone przed niepowołanym dostępem. Każdy może mieć tylko jeden potwierdzony Profil Zaufany. Jest on bowiem przypisany do konkretnego, niepowtarzalnego numeru PESEL. Profil Zaufany to bezpłatne narzędzie, dzięki któremu możemy potwierdzać swoją tożsamość w Internecie i – co bardzo przydatne – np. podpisywać pisma wysyłane do urzędów.  Wszystkie niezbędne informacje znajdują się na www.pz.gov.pl

Nie bierz kota w worku

Potrzebne dane należy wpisać na www.historiapojazdu.gov.pl .

W przypadku aut zarejestrowanych w Polsce usługa pozwala sprawdzić m.in.:

 • dane techniczne, takie jak pojemność i moc silnika czy rodzaj paliwa,
 • terminy obowiązkowych badań technicznych, które przechodził pojazd, w tym informację, czy posiada aktualne badanie,
 • odczyt licznika zarejestrowany podczas badań technicznych (Uwaga: w CEP gromadzi się informacje o odczycie licznika począwszy od 2014 roku),
 • informację, czy posiada ważne obowiązkowe ubezpieczenie OC,
 • liczbę właścicieli i województwo rejestracji,
 • informację, czy pojazd był własnością firmy/organizacji, czy osoby prywatnej,
 • czy pojazd nie jest oznaczony obecnie w bazie jako kradziony.

Dane pochodzą z Centralnej Ewidencji Pojazdów. Jeśli wybrany przez nas samochód jest w bazie zagranicznej (nie jest zarejestrowany w Polsce), to w zakładce „Dane zagraniczne” znajdują się informacje w siedmiu kategoriach:

 • Kradzież,
 • Złomowanie,
 • Powypadkowy,
 • Uszkodzony,
 • "Przekręcony" licznik,
 • Niedopuszczony do ruchu,
 • Służył jako taxi.

W przypadku potwierdzenia danej kategorii, w systemie pojawi się alert zaznaczony czerwonym wykrzyknikiem. Jeśli pojazdu nie ma w bazie zagranicznej, system również nas o tym poinformuje – na ekranie wyświetli się stosowna informacja tekstowa.

Rekordy popularności

Obecnie historia pojazdu umożliwia sprawdzenie aut pochodzących z wybranych krajów europejskich (m.in. z Francji, Belgii, Holandii, Włoch, Szwecji) a także z USA i Kanady.

Serwis historiapojazdu.gov.pl wystartował w czerwcu 2014 r. i od momentu uruchomienia cieszy się ogromną popularnością wśród potencjalnych nabywców używanych aut, którzy weryfikują ich przeszłość.

Sprawdź Historię Pojazdu.

mat.pras./abi

 

 

 


 

 

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak