X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Michael Bar-Zohar o konflikcie izraelsko-palestyńskim

Ostatnia aktualizacja: 27.09.2016 10:01
- Siła jest dla Izraela bardzo, ale to bardzo ważna. Dla zwykłego Izraelczyka rzeczą najważniejszą jest osobiste bezpieczeństwo. Naturalne jest więc, że państwo Izrael zbudowało niezwykle silną armię. W praktyce jest to jedyny gwarant istnienia państwa Izrael. Nie możemy zaufać niczemu innemu - stwierdził Michael Bar-Zohar historyki, pisarz, polityk i doradca polityków.
Audio
  • Michael Bar-Zohar o konflikcie izraelsko-palestyńskim (Cały ten świat/Jedynka)
Strefa gazy. Zdjęcie ilustracyjne
Strefa gazy. Zdjęcie ilustracyjneFoto: badwanart0/CC0 Public Domain/FAQ/pixabay

Zanim armia stała się silna, o bezpieczeństwo Izrael walczył innymi metodami. - To, czego nie można było uzyskać liczbą żołnierzy i czołgów, trzeba było osiągnąć dzięki niestandardowemu myśleniu, stosując sposoby jakich przeciwnik ani nie zna, ani nie rozumie - tłumaczył Bar-Zohar.

Gość audycji przypomniał,że w połowie lat 70. nastąpiło przejście od wojny z armiami państw ościennych do walki z terroryzmem, czyli wojny zupełnie innego rodzaju. - To przestała być wojna na frontach z użyciem czołgów, to się przekształciło w bezpośrednią walkę z wrogiem, w wojnę intelektów - oceniał Bar-Zohar.

- Przykładem niech będzie Hamas w strefie Gazy; mamy skłonność do bagatelizowania tego - o taki wąsaty Arab z bombą idzie się wysadzić w powietrze... Nieprawda. To są ludzie inteligentni, inżynierowie elektronicy, informatycy, którzy umieją przewidywać nasze sposoby działania - tłumaczył nasz gość. 

Michael Bar-Zohar nakreślił skomplikowaną politycznie sytuację państw nad Morzem Czerwonym i wyjaśnił dlaczego tzw. arabską wiosnę nazywa "arabską zimą".

O tym, czy była kiedykolwiek szansa rozwiązania konfliktu izraelsko-palestyńskiego i przebudowania Bliskiego Wschodu zanim ten konflikt wybuchł z taka siłą mówiła ekspertka, Agniesza Bryc. Wskazała na porozumienie z Camp David w 1978 roku. Dlaczego nie udało się jednak podpisać porozumienia między Izraelem a Palestyną? Wyjaśnienia w nagraniu audycji.

***

Tytuł audycji: "Cały ten świat"

Prowadzi: Jarosław Kociszewski

Gość: Michael Bar-Zohar (izraelski historyki, pisarz, polityk i doradca polityków), dr Agnieszka Bryc Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu

Data emisji: 25.09.2016

Godzina emisji: 21.07

ab/kd

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Myśleli, że to palestyński terrorysta. Izraelska policja zastrzeliła Żyda

Ostatnia aktualizacja: 22.10.2015 23:59
Izraelska policja poinformowała, że żołnierze uznali za palestyńskiego terrorystę i zastrzelili w Jerozolimie Żyda, który ich zaatakował i próbował jednemu z wojskowych wyrwać broń.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Izraelski sąd wskazał winnych spalenia nastoletniego Palestyńczyka

Ostatnia aktualizacja: 30.11.2015 15:10
Sąd w Jerozolimie uznał w poniedziałek dwóch młodych Żydów za winnych porwania i zabójstwa palestyńskiego 16-latka, spalonego w lipcu ubiegłego roku w Jerozolimie. Wymiar kary ma być podany 13 stycznia 2016 roku.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Polska pomogła zniszczonej wojnami Strefie Gazy wyposażając kliniki położnicze

Ostatnia aktualizacja: 11.01.2016 11:12
Po raz pierwszy z pieniędzy pomocowych polskiego MSZ dyplomaci wspomogli miejscową służbę zdrowia. Koszt projektu to 25 tysięcy euro.
rozwiń zwiń