X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Były szef wywiadu z czasów Schroedera nie docenia siły propagandy Rosji

Ostatnia aktualizacja: 16.12.2016 17:47
Największym wyzwaniem dla bezpieczeństwa Niemiec jest terroryzm – mówił August Hanning, były szef niemieckiego wywiadu BND oraz były wiceminister spraw wewnętrznych Niemiec.
Audio
  • Rozmowa Krzysztofa Renika z byłym szefem wywiadu Niemiec (Jedynka/Cały ten świat)
Moskwa, Mury Kremla
Moskwa, Mury KremlaFoto: Peggy_marco / pixabay.com

- Kryzys migracyjny wstrząsnął naszym systemem bezpieczeństwa. Przecież na teren Niemiec przybyło ponad milion osób – niepoddanych właściwej kontroli o nie w pełni zidentyfikowanej tożsamości – stwierdził rozmówca Krzysztofa Renika, August Hanning, były szef niemieckiego wywiadu BND oraz były wiceminister spraw wewnętrznych Niemiec. Jak stwierdził, podejmuje się wiele wysiłków, by tę tożsamość sprawdzić i by kontrolować granice Europy.

August Hanning wspomina jak w latach 90. negocjował utworzenie strefy Schengen. Jak mówił, osłabiła się ochrona granicy zewnętrznej w Grecji. Uważa, że w pewnym momencie dojdziemy do punktu, w którym albo zostanie wzmocniona kontrola granic zewnętrznych albo wewnętrznych.

Były szef wywiadu przyznał, że trzeba sobie radzić z rosyjskimi mediami. Trzeba dostrzegać wojnę hybrydową, winić Rosję za to, poddawać te działania kontroli społecznej. Nie uważa jednak, że są dużym zagrożeniem.

"To chyba wina Ukrainy"

Hanning stwierdził, że Niemcy są w dużym stopniu zależni od Rosji w kwestii energetycznej, jak stwierdził zaczęto tę współpracę jeszcze w czasach zimnej wojny, i "Rosja była odpowiedzialnym partnerem". Mieliśmy problem z dostawami biegnącymi przez Ukrainę, ale moim zdaniem nie było to związane z Rosją, a z Ukrainą – oznajmił były szef wywiadu Republiki Federalnej Niemiec.

Szef wywiadu z czasów Schroedera

Krzysztof Renik przypomniał, że rosyjska propaganda nie przez wszystkich jest niedoceniana - przed ingerencją Rosji w proces wyborczy w Niemczech, dezinformacją ostrzegali obecny szef niemieckiego wywiadu a także kanclerz Angela Merkel. Ostatnio Komisja Europejska zwróciła uwagę, że UE jest celem zmasowanej propagandy ze strony Rosji. Dziennikarz zwrócił uwagę, że Hanning był szefem wywiadu za byłego kanclerza Gerharda Schroedera.

Hanning krytykuje mocno politykę Angeli Merkel, a mniej Rosję - to wynika z jego bliższych związków z SPD - ocenili dziennikarze. Przypomnieli, że Schroeder ma specjalne relacje z Rosją - jest w radzie nadzorczej Gazpromu i bierze stąd pieniądze. Jest też kwestia 2-milionowej rzeszy rosyjskojęzycznych Niemców - z Rosji - którzy ciągle oglądają rosyjską telewizję i są bardzo podatni na "wrzutki" rosyjskich mediów - tłumaczył Krzysztof Renik.

- Tej wojny propagandowej Rosji nie chce dostrzegać niestety w pełnym wymiarze były szef wywiadu z czasów Schroedera - skonstatowali dziennikarze. 

Więcej w nagraniu audycji.

Tytuł audycji: "Cały ten świat"

Prowadził:  Michał Żakowski

Materiał: wywiad Krzysztofa Renika z Augustem Hanningiem, byłym szefem niemieckiego wywiadu BND oraz byłym wiceministrem spraw wewnętrznych Niemiec

Data emisji: 16.12.2016

Godzina emisji: 18.13

agkm/gs

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Rosyjski sąd zbada legalność Facebooka. Chodzi o lokalizację serwerów

Ostatnia aktualizacja: 30.11.2016 17:23
Sąd w Petersburgu przyjął skargę na działalność Facebooka. Jeden z mieszkańców północnej stolicy Rosji domaga się zablokowania popularnego portalu społecznościowego
rozwiń zwiń