X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Czy ksiądz Jerzy Popiełuszko musiał zginąć?

Ostatnia aktualizacja: 16.10.2016 18:00
19 października 1984 roku Polskę obiegła wiadomość o porwaniu księdza Jerzego. Do tragicznych wydarzeń doszło w Górsku na trasie Bydgoszcz Warszawa, trzysta kilometrów od stolicy.
Audio
  • Czy ksiądz Jerzy Popiełuszko musiał zginąć? (Labirynt Historii/Jedynka)
W muzeum Izby Pamięci KWK Wujek w Katowicach została 13.09.2015 otwarta wystawa pt. Nasz duszpasterz i my. Ks. Jerzy Popiełuszko w fotografii Jerzego Szóstki. Wystawa towarzyszyła startowi X Pielgrzymki Biegowej Ku Czci Męczenników Stanu Wojennego do grobu ks. Jerzego Popiełuszki
W muzeum Izby Pamięci KWK Wujek w Katowicach została 13.09.2015 otwarta wystawa pt. "Nasz duszpasterz i my. Ks. Jerzy Popiełuszko w fotografii Jerzego Szóstki". Wystawa towarzyszyła startowi X Pielgrzymki Biegowej Ku Czci Męczenników Stanu Wojennego do grobu ks. Jerzego PopiełuszkiFoto: PAP/Marek Zimny

Słuchaj i czytaj także >>>
I Zjazd Solidarności 1200 PAP.jpg
I Zjazd Solidarności. "Gigantyczna demonstracja nadziei"

Tego dnia tuż przed godziną 22.00 do hotelu Wojewódzkiego Ośrodka Postępu Rolniczego wpadł szczupły 42-letni mężczyzna w postrzępionym ubraniu. Był to Waldemar Chrostowski, kierowca i ochroniarz księdza Jerzego Popiełuszki, niegdyś komandos. Chwilę wcześniej wyskoczył z pędzącego samochodu i przeżył. Jeden z porywaczy nosił mundur milicyjnej drogówki. Pozostali dwaj byli w cywilnych ubraniach.

Miesiąc wcześniej, we wrześniu 1984 roku radziecki dziennik "Izwiestia" opublikował napastliwy artykuł, w którym Popiełuszko został wymieniony z nazwiska. Dla Jana Olszewskiego był to oczywisty sygnał, ze ksiądz Jerzy znalazł się na celowniku towarzyszy radzieckich i zalecał ostrożność. 

Ksiądz Jerzy Popiełuszko – dziś wyniesiony na ołtarz jako błogosławiony, jest jednym z największych bohaterów Polski lat osiemdziesiątych. Jego śmierć wciąż porusza, budzi protest i czeka na pełne wyjaśnienie. Zapraszamy do wysłuchania nagrania audycji w której usłyszą Państwo wypowiedzi m.in. Waldemara Chrostowskiego, Jana Olszewskiego, a także fragmenty kazań księdza Popiełuszki.

***

Tytuł audycji: "Labirynt Historii"

Prowadzi: Jacek Raginis-Królikiewicz

Data emisji: 16.10.2016

Godzina emisji: 14.12

gs/mc

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Uroczystości w 31. rocznicę śmierci bł. ks. Jerzego Popiełuszki. "Co byś powiedział księże Jerzy?"

Ostatnia aktualizacja: 20.10.2015 10:21
W 31. rocznicę męczeńskiej śmierci błogosławionego ks. Jerzego Popiełuszki w warszawskiej parafii pod wezwaniem św. Stanisława Kostki na Żoliborzu odprawiono w poniedziałek wieczorem mszę świętą.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kulisy spraw: porwanie i zabójstwo ks. Jerzego Popiełuszki

Ostatnia aktualizacja: 04.10.2016 12:54
Zamordowany 32 lata temu przez funkcjonariuszy SB. Czy okoliczności śmierci księdza Jerzego zostały ostatecznie wyjaśnione?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Śmierć księdza Popiełuszki. "Mocodawcy nie zostali ukarani"

Ostatnia aktualizacja: 11.10.2016 23:59
Nie wszystkie okoliczności śmierci księdza Jerzego Popiełuszki są jasne. O tym, czy można zrekonstruować przebieg wydarzeń sprzed lat, mówili w programie Kulisy Spraw byli prof. Wojciech Polak (Uniwersytet Mikołaja Kopernika) i Tomasz Wiścicki, współautor książki "Ksiądz Jerzy Popiełuszko".
rozwiń zwiń