X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Ryszard Kukliński wobec planów wojny atomowej

Ostatnia aktualizacja: 06.11.2016 15:45
Pierwsza bomba atomowa została zrzucona na Hiroszimę w sierpniu 1945 roku. Pięć lat później Związek Sowiecki ogłosił, że także dysponuje bronią jądrową.
Audio
  • Ryszard Kukliński wobec planów wojny atomowej (Labirynt historii/Jedynka)
Wybuch bomby atomowej - grafika ilustracyjna
Wybuch bomby atomowej - grafika ilustracyjnaFoto: PAP/Witold Krasowski/Alamy Stock Photo

Od tego czasu dwa największe mocarstwa prowadziły zaciekły wyścig zbrojeń na wypadek ostatecznej konfrontacji. Związek Sowiecki i wojska Układu Warszawskiego przygotowywały się do uderzenia na Europę Zachodnią, przy użyciu broni konwencjonalnej i nuklearnej. W sztabie generalnym Ludowego Wojska Polskiego, jednym z najlepiej poinformowanych ludzi w latach siedemdziesiątych był zastępca szefa Zarządu I Operacyjnego - Ryszard Kukliński. Czy to właśnie plany uderzenia bloku wschodniego na państwa Zachodu sprawiły, że pułkownik zaczął działać na rzecz amerykańskiego wywiadu? O tym w audycji.

***

Tytuł audycji: "Labirynt Historii"

Prowadzi: Jacek Raginis-Królikiewicz

Data emisji: 6.11.2016

Godzina emisji: 14.13

W audycji wykorzystano materiały z archiwum Polskiego Radia.

mg/jsz

Komentarze1
aby dodać komentarz
AJackowska 2016-11-12 01:39 Zgłoś
Wspaniała audycja....cudowni historycy.......cudowny temat...a czy zostało coś do uzupełnienia, bo podobno temat jest otwarty i zostało jeszcze wiele wątków, a archiwa dawnego CAW jeszcze nie w pełni zeeskplorowanego.....chyba, że już ktoś nad tym pracuje....

Czytaj także

Amerykańskie bomby czy sowieckie bagnety? Co zmusiło Japonię do kapitulacji

Ostatnia aktualizacja: 15.08.2019 01:00
Po zrzuceniu bomb atomowych na Hiroszimę i Nagasaki, generałowie amerykańscy chcieli walczyć dalej. Ku zaskoczeniu cesarz Japonii Hirohito, wbrew konstytucyjnym uprawnieniom, ogłosił kapitulację swego kraju.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Witkacy w piekle II wojny światowej

Ostatnia aktualizacja: 18.09.2016 17:10
23 sierpnia 1939 roku ministrowie spraw zagranicznych Niemiec i ZSRR Joachim von Ribbentrop i Wiaczesław Mołotow podpisali pakt o nieagresji, a także tajny protokół mówiący o planowanym podziale terytoriów Polski, republik bałtyckich, Finlandii i Rumunii.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Powielacz dla podziemia. KUL i grupa Janusza Krupskiego

Ostatnia aktualizacja: 25.09.2016 17:31
W połowie lat 70. XX wieku, pod rządami I sekretarza PZPR Edwarda Gierka, realny socjalizm w Polsce zdawał się być w rozkwicie. Jedną z nielicznych enklaw wolności był wtedy Katolicki Uniwersytet Lubelski, gdzie azyl znajdowali studenci, którzy nie mogli lub nie chcieli uczyć się gdzie indziej.
rozwiń zwiń