X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Okrągły Stół wciąż czeka na pełną ocenę

Ostatnia aktualizacja: 12.02.2017 15:34
Okrągły Stół stanowi wyraźną cezurę między komunizmem a postkomunizmem w Polsce. To właśnie wtedy wyłoniła się nowa elita władzy, która w porozumieniu z postkomunistami rządziła w Polsce przez następne kilkanaście lat.
Audio
  • Okrągły stół. Zgniły kompromis czy dobrze wykorzystana szansa? (Labirynt Historii/Jedynka)
Rok 1989, obrady Okrągłego Stołu
Rok 1989, obrady Okrągłego Stołu Foto: PAP/Damazy Kwiatkowski

Wybór generała Jaruzelskiego na prezydenta, zaniechanie lustracji, medialna dominacja środowiska "Gazety Wyborczej”, zdecydowane reformy rynkowe i polityczny immunitet dla dawnych funkcjonariuszy aparatu przemocy na wiele lat ukształtowały oblicze Polski. Niezależnie od politycznych kontrowersji obrady Okrągłego Stołu były jednym z najważniejszych wydarzeń najnowszej historii Polski, które wciąż czeka na pełną ocenę.

Czym był Okrągły Stół i co ustalono podczas zakulisowych rozmów w Magdalence? Czy był to zgniły kompromis, czy też dobrze wykorzystana szansa? Czy był może "radosnym pogrzebem PRL-u" - jak mówi Krzysztof Dubiński, wtedy doradca generała Kiszczaka? O tym w audycji.

W audycji wykorzystano materiały z archiwum Polskiego Radia.

***

Tytuł audycji: "Labirynt Historii"

Prowadzi: Jacek Raginis-Królikiewicz

Goście: Krzysztof Dubiński (były doradca gen. Kiszczaka), prof.Antonii Dudek (historyk, politolog), prof. Ryszard Bugaj (polityk, doktor habilitowany nauk ekonomicznych), Piotr Semka (publicysta), Krzysztof Wyszkowski (IPN, polski publicysta, doradca premierów Jana Krzysztofa Bieleckiego oraz Jana Olszewskiego), Joanna Duda-Gwiazda (działaczka opozycji w PRL), dr Paweł Zyzak (historyk), dr Jerzy Targalski (historyk, politolog), Marcin Dybowski (działacz opozycji w PRL)

Data emisji: 12.02.2017

Godzina emisji: 14.10

ab/mk

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Prof. Dudek: film "Taśmy z Magdalenki" zawiera tylko fragmenty negocjacji

Ostatnia aktualizacja: 24.02.2016 12:35
Na taśmach filmowych zachowały się tylko fragmenty negocjacji w Magdalence - ok. 5,5 godziny filmu nagrywanego jawnie przez funkcjonariuszy SB - mówi prof. Antoni Dudek, współautor filmu "Taśmy z Magdalenki".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Stan wojenny - trauma, która ciągle nas dzieli

Ostatnia aktualizacja: 13.12.2016 19:00
- Stan wojenny był traumatogennym wydarzeniem, w którym poszerzający suwerenność naszego państwa zostali upokorzeni. Wspominamy ten czas przez pryzmat ofiar. Była to trauma całej naszej wspólnoty narodowej - mówi dr Barbara Fedyszak-Radziejowska.
rozwiń zwiń