X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

"Solidarność" poza Polską i gra wywiadów

Ostatnia aktualizacja: 19.03.2017 15:00
Kogo należy się wystrzegać, a komu można zaufać? Kto jest szczerze oddany idei "Solidarności", a kim kieruje jedynie ambicja i pragnienie władzy? Czy poniesione straty są jedynie wynikiem błędu czy też skutkiem zdrady?
Audio
  • Niezwykła rola zagranicznych biur "Solidarności" w latach 80. (Labirynt Historii/Jedynka)
Watykan 10.10.1982. Uroczystość kanonizacji przez papieża Jana Pawła II, błogosławionego o. Maksymiliana Kolbe jako męczennika. Nz. plac św. Piotra, przedstawiciele NSZZ Solidarność, zdelegalizowanego przez władze po wprowadzeniu w Polsce stanu wojennego
Watykan 10.10.1982. Uroczystość kanonizacji przez papieża Jana Pawła II, błogosławionego o. Maksymiliana Kolbe jako męczennika. Nz. plac św. Piotra, przedstawiciele NSZZ Solidarność, zdelegalizowanego przez władze po wprowadzeniu w Polsce stanu wojennegoFoto: PAP/Andrzej Kossobudzki Orłowski

toruń manifestacja komuna 1200.jpg
Kto porwał działaczy Solidarności?

Lata osiemdziesiąte obfitowały w takie właśnie pytania. W audycji opowiadamy o niezwykłej roli zagranicznych biur "Solidarności". Zadajemy też szereg pytań dotyczących Jerzego Milewskiego, który kierował najważniejszym biurem Solidarności – w Brukseli, a którego działania do dziś budzą kontrowersje. 

13 grudnia 1981 roku generał Jaruzelski wprowadził w Polsce stan wojenny i zepchnął Solidarność do podziemia. Za granicą spontanicznie, jak grzyby po deszczu, zaczęły powstawać komitety poparcia i zagraniczne przedstawicielstwa  "Solidarności". Ich znaczenie wykraczało poza sferę symboliczną.

W audycji wykorzystano  fragmenty książki Pawła Zyzaka "Efekt Domina".

Zachęcamy do wysłuchania nagrania audycji.

***

Tytuł audycji: Labirynt historii

ProwadziJacek Raginis-Królikiewicz

Data emisji: 19.03.2017

Godzina emisji: 14.08

ab

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Stanisława Leszczyńska. Miała odwagę przeciwstawić się Aniołowi Śmierci

Ostatnia aktualizacja: 12.03.2017 15:22
Wstrząsający obraz z niemieckiego nazistowskiego obozu zagłady Auschwitz-Birkenau. Ale w tej otchłani cierpienia obok bestialstwa można było spotkać świętość i bohaterstwo.
rozwiń zwiń