ŚDM. Komunikacja i atrakcje kulturalne

Ostatnia aktualizacja: 25.07.2016 13:31
- Od wtorku 26 lipca do końca tygodnia Kraków podwoi lub nawet potroi liczbę osób przebywających w mieście. Przygotowaliśmy się najlepiej jak potrafiliśmy na przyjęcie tak wielu gości - poinformowała Monika Chylaszek, rzeczniczka prezydenta Krakowa.
Audio
  • Praktyczne porady dla pielgrzymów przybywających do Krakowa (Muzyczna Jedynka/Jedynka)
Kraków, 25.07.2016. Wolontariusze, podczas uroczystości otwarcia Parku Miłosierdzia na terenie Centrum Jana Pawła II Nie lękajcie się, przy Sanktuarium Świętego Jana Pawła II na Białych Morzach w Krakowie, 25 bm. Z inicjatywą założenia parku na pamiątkę Światowych Dni Młodzieży 2016, wystąpili leśnicy.
Kraków, 25.07.2016. Wolontariusze, podczas uroczystości otwarcia Parku Miłosierdzia na terenie Centrum Jana Pawła II "Nie lękajcie się!", przy Sanktuarium Świętego Jana Pawła II na Białych Morzach w Krakowie, 25 bm. Z inicjatywą założenia parku na pamiątkę Światowych Dni Młodzieży 2016, wystąpili leśnicy.Foto: PAP/Jacek Bednarczyk

- Zarejestrowani pielgrzymi jeżdżą komunikacją miejską za darmo, a dla pozostałych uczestników ŚDM mamy specjalny bilet na okaziciela, którego nie należy kasować - wyjaśniała Monika Chylaszek. - Co istotne, bilet jest ważny nie tylko na terenie miasta Krakowa, ale także gmin ościennych - podkreślała rzeczniczka.

Przestrzegała, iż do końca lipca wprowadzane będą ograniczenia w ruchu kołowym w mieście. Od 26 lipca będą funkcjonować specjalne strefy. Organizatorzy rekomendują korzystanie z komunikacji miejskiej, a nie podróż własnym samochodem.

Przybywający do Krakowa pielgrzymi mają dziś czas na zakwaterowanie, poznanie się z rodzinami, które ich przyjęły i na ewentualne zwiedzanie miasta. Osoby, które wykupiły tzw. pakiet pielgrzyma (zawierający m.in. plecak, płaszcz przeciwdeszczowy, informator, talony na wyżywienie) są uprawnione do bezpłatnego wstępu do wielu zabytków i muzeów.

Światowe Dni Młodzieży 2016 - serwis specjalny >>>

Kraków przygotował moc atrakcji kulturalnych dla międzynarodowych i krajowych gości. O wybranych imprezach opowiedział Stanisław Dziedzic z referatu promocji krakowskiego ratusza. Szczegóły w nagraniu audycji.

***

Tytuł audycji: ŚDM - studio specjalne

Prowadzi: Krzysztof Grzesiowski

Materiały przygotowali: Patryk Michalski i Marta Masłowska

Goście: Monika Chylaszek (rzeczniczka prezydenta Krakowa) , Stanisław Dziedzic (referat promocjiUM Kraków)

Data emisji: 25.07.2016

Godzina emisji: 13.10

ab/pg


Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

ŚDM 2016. Mieszkańcy Krakowa robią zapasy

Ostatnia aktualizacja: 22.07.2016 13:30
Część krakowian wyjechała z miasta, ale ci którzy zostali robią zakupy, wypłacają gotówkę z bankomatów i tankują baki na paliwo do pełna. To panika czy racjonalne działanie?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Bezpieczeństwo na ŚDM. Służby w stanie gotowości

Ostatnia aktualizacja: 25.07.2016 12:15
- Służby działają w podwyższonym standardzie gotowości, natomiast nie ma sygnałów, by zwiększać siły i środki - mówił Paweł Majewski, pełnomocnik rządu ds. Światowych Dni Młodzieży.
rozwiń zwiń