X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

ŚDM - wielkie wyzwanie dla służb medycznych

Ostatnia aktualizacja: 29.07.2016 19:34
- Nad zabezpieczeniem medycznym Światowych Dni Młodzieży pracuje ponad 3,5 tysiąca ratowników, lekarzy i pielęgniarek. Są to ludzie, którzy dotarli do nas z całej Polski - mówi Joanna Sieradzka, rzecznik krakowskiego pogotowia ratunkowego.
Audio
  • Rzecznik krakowskiego pogotowia ratunkowego o zabezpieczeniu medycznym Światowych Dni Młodzieży (ŚDM - studio specjalne/Jedynka)
- Za zabezpieczenie medyczne ŚDM odpowiedzialny jest wojewoda małopolski, my natomiast koordynujemy całą akcję - mówi Joanna Sieradzka, rzecznik krakowskiego pogotowia ratunkowego
- Za zabezpieczenie medyczne ŚDM odpowiedzialny jest wojewoda małopolski, my natomiast koordynujemy całą akcję - mówi Joanna Sieradzka, rzecznik krakowskiego pogotowia ratunkowegoFoto: Stanisław Rozpędzik/PAP

Działania służb medycznych koordynowane są w sztabie zorganizowanym przez krakowskie pogotowie ratunkowe. - Przez całą dobę pracuje tam 10 osób, które na monitorach mają podgląd w czasie rzeczywistym na to, co się dzieje i widzą wszystkie karetki, które poruszają się po mieście. W razie potrzeby mogą je wysyłać w odpowiednie miejsce - tłumaczy Joanna Sieradzka.

Światowe Dni Młodzieży 2016 - serwis specjalny >>>

Gość Jedynki przyznaje, że Światowe Dni Młodzieży to największe wyzwanie, z jakim mierzyło się dotąd krakowskie pogotowie ratunkowe. - To nie jest jednorazowe wydarzenie, tylko ciąg wydarzeń, który toczy się przez cały tydzień i które trzeba zabezpieczyć – podkreśla rzecznik.

Ile karetek zabezpiecza ŚDM i jakie zgłoszenia od pielgrzymów najczęściej otrzymuje pogotowie ratunkowe, dowiesz się z nagrania audycji.

W audycji także rozmowa z pacjentami Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Prokocimiu, który w piątek (29.07) odwiedził papież Franciszek. Prosto stamtąd Ojciec Święty udał się na Drogę Krzyżową na Błoniach. O tym nabożeństwie opowiadają z kolei bp Grzegorz Ryś i Ewa Korbut z Komitetu Organizacyjnego ŚDM.

***

Tytuł audycji: ŚDM - studio specjalne

Prowadzi: Daniel Wydrych

Gość: Joanna Sieradzka (rzecznik krakowskiego pogotowia ratunkowego)

Data emisji: 29.07.2016

Godzina emisji: 13.13

pg/mc

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Polacy ze Wschodu na Światowych Dniach Młodzieży

Ostatnia aktualizacja: 28.07.2016 15:27
- Z moich szacunkowych wyliczeń wynika, że na Światowe Dni Młodzieży przyjechało ok. 10 tysięcy młodych ludzi zza wschodniej granicy - mówi ks. Leszek Kryża, szef Zespołu Pomocy Kościołowi na Wschodzie przy Konferencji Episkopatu Polski.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Papież w Auschwitz: Panie, przebacz tak wiele okrucieństwa

Ostatnia aktualizacja: 29.07.2016 15:26
"Panie miej miłosierdzie nad twym ludem! Panie przebacz tak wielkie okrucieństwo!" - napisał papież Franciszek w księdze pamiątkowej Muzeum Auschwitz podczas swojej wizyty w byłym niemiecki, nazistowskim obozie zagłady Auschwitz I.
rozwiń zwiń

Czytaj także

ŚDM: premier powitała papieża w szpitalu w Prokocimiu. "W tym domu gości wiara, nadzieja, miłość"

Ostatnia aktualizacja: 29.07.2016 17:30
- Jest dla mnie ogromnym przeżyciem móc dzisiaj spotkać się z państwem w tak wyjątkowym dniu, kiedy gościem tutaj, w tym szczególnym domu, domu, w którym gości wiara nadzieja, miłość jest ojciec święty Franciszek - powiedziała premier Beata Szydło, witając papieża Franciszka w Uniwersyteckim Szpitalu Dziecięcym w Prokocimiu.
rozwiń zwiń