Tomasz Budzyński: jestem człowiekiem Wschodu

Ostatnia aktualizacja: 24.09.2016 15:31
- Bardzo lubię to, co pisze Andrzej Stasiuk, któremu podoba się środkowoeuropejski bałagan . W tym "syfie" Stasiuka jest jednak życie. W wypucowanej Europie Zachodniej, gdzie nie można nawet palić papierosów, życia brakuje - mówił w Jedynce wokalista rockowy, znany zespołów Siekiera, Armia i 2Tm2,3
Audio
  • Tomasz Budzyński - poznaniak z wyboru (Miejskie klimaty/Jedynka)
Prywatnie Tomasz Budzyński przyjaźni się z Andrzejem Stasiukiem
Prywatnie Tomasz Budzyński przyjaźni się z Andrzejem StasiukiemFoto: PAP/Radek Pietruszka

Tomasz Budzyński urodził się w Tarnobrzegu, ale wychował w Puławach. Do Poznania, gdzie mieszka od 24 lat, trafił trochę przez przypadek. Zakochał się w dziewczynie z Poznania i z nią został. Nie czuje się jednak poznaniakiem.- Trudno jest mi tak naprawdę powiedzieć skąd jestem, czy mam miejsce na ziemi o którym mogę powiedzieć, że jest moje - powiedział Tomasz Budzyński. 

Jego zdaniem ludzie mają skłonności do idealizowania dzieciństwa i miejsca urodzenia. On sam też jest sentymentalny. - W podwarszawskim Rembertowie mieszkała moja babcia. To było moje miejsce magiczne, idealizowałem je przez wiele lat. Jakiś czas temu straciło jednak swoją magię. Nie wiem, gdzie ona się podziała. Chyba nie chciałbym tam mieszkać - powiedział gość Macieja Zdziarskiego. 

Jak Tomaszowi Budzyńskiemu żyje zatem się w statecznym i poukładanym Poznaniu, czy zna miejscową gwarę oraz dlaczego nie czuje się rockandrollowcem? Również o tym w nagraniu audycji.

***

Tytuł audycji: "Miejskie klimaty" z cyklu "Twarzą w twarz"

Prowadzi: Maciej Zdziarski

Gość: Tomasz Budzyński (wokalista, malarz, poeta)

Data emisji: 23.09.2016

Godzina emisji: 23.07

tj/gs

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Anna Szałapak - ekspert od szopki krakowskiej

Ostatnia aktualizacja: 03.09.2016 15:33
- Czasem sama siebie nazywam szopkologiem, bo napisałam doktorat na temat szopki krakowskiej - mówi w radiowej Jedynce Anna Szałapak, wokalistka i etnolożka.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jaki jest Lublin Krzysztofa Cugowskiego?

Ostatnia aktualizacja: 10.09.2016 15:00
Nie zawsze łatwe dzieciństwo wiązało się m.in. z regionem miasta, w którym artysta spędził pierwsze lata. - Urodziłem się przy ulicy Łęczyńskiej, na peryferiach ówczesnego Lublina. Nikt tam nie słyszał nawet o dzielnicowym, a regionem rządziły zupełnie inne prawa niż w reszcie miasta - wspomina muzyk.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Pogodzić ogień z wodą, czyli... Kraków z Warszawą

Ostatnia aktualizacja: 17.09.2016 14:55
- Nie wiem, czy jestem krakusem, czy warszawiakiem. Urodziłem się we Wrocławiu, jestem księdzem warszawskim, a pracuję w Krakowie - mówi ks. prof. Franciszek Longchamps de Berier.
rozwiń zwiń