X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Mieczysław Święcicki: z Lwowszczyzny do Krakowa

Ostatnia aktualizacja: 10.12.2016 10:00
Gość audycji od lat związany jest z krakowską Piwnicą pod Baranami, ale nie pochodzi ze stolicy Małopolski. Urodził się w 1936 roku w Sokalu w guberni lwowskiej.
Audio
  • Mieczysław Święcicki o swoim życiu i muzycznej karierze (Miejskie klimaty/Jedynka)
Mieczysław Święcicki
Mieczysław ŚwięcickiFoto: PAP/Jacek Turczyk

- To bardzo piękne miejsce, mieszkaliśmy i w samym Sokalu, i na Zabużu - rzeka Bug dzieliła miasto na dwie części, tak jak Wisła dzieli Kraków czy Warszawę - mówi. Opowiada też o końcu spokojnego życia, który nastąpił wraz z rzezią wołyńską. - Musieliśmy stamtąd uciekać, znaleźliśmy się w Jarosławcu (dziś woj. podkarpackie). Tam kończyłem szkołę podstawową i technikum budowlane. Chodziłem też do szkoły muzycznej na śpiew, gitarę i saksofon, śpiewałem w zespole pieśni i tańca - mówi.

Opowiada również o artystycznych tradycjach rodu Święcickich, wyjeździe do Krakowa na studia teatralne, a potem muzyczne oraz o zgubieniu przedniojęzykowego "ł". Wspomina początki Piwnicy pod Baranami i opowiada o pewnej piosence, którą przejęła od niego Ewa Demarczyk lansowana na gwiazdę tego kabaretu.

***

Tytuł audycji: "Miejskie klimaty" z cyklu "Twarzą w twarz"

Prowadzi: Maciej Zdziarski

Gość: Mieczysław Święcicki (artysta Piwnicy pod Baranami)

Data emisji: 10.12.2016

Godzina emisji: 23.07

mg/ab

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Artysta Robert Kasprzycki o swoim Krakowie

Ostatnia aktualizacja: 14.05.2016 13:44
- Każdy narzuca na tę siatkę znaczeniową, mityczną Krakowa swoje siatki. Kraków jest fantastycznym miejscem jako nośnik tego, co ty sobie o nim wyobrazisz - stwierdził Robert Kasprzycki.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Andrzej Zarycki o współpracy z (nie)zwykłą Ewą Demarczyk

Ostatnia aktualizacja: 18.06.2016 11:00
- Nie czułem przed nią nadzwyczajnej tremy, szanowałem ją jako artystkę, ale była też koleżanką. Każdy z nas dawał z siebie wszystko, abyśmy odnieśli sukces, żeby ta praca miała sens. Ewa Demarczyk gwarantowała znakomite wykonanie moich kompozycji, więc pisałem z radością – wspomina Andrzej Zarycki.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Anna Szałapak - ekspert od szopki krakowskiej

Ostatnia aktualizacja: 03.09.2016 15:33
- Czasem sama siebie nazywam szopkologiem, bo napisałam doktorat na temat szopki krakowskiej - mówi w radiowej Jedynce Anna Szałapak, wokalistka i etnolożka.
rozwiń zwiń