X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Jacek Cygan: urodziłem się tuż obok Trójkąta Trzech Cesarzy

Ostatnia aktualizacja: 17.12.2016 15:40
- Niwka to dziś dzielnica Sosnowca. To tam się urodziłem, raptem kilkaset metrów od Trójkąta Trzech Cesarzy, czyli magicznego miejsca, gdzie spotykały się trzy zabory - mówi w radiowej Jedynce słynny tekściarz.
Audio
  • Jacek Cygan o rodzinnym Sosnowcu i dbaniu o pamięć o Janie Kiepurze i Władysławie Szpilmanie (Miejskie klimaty/Jedynka)
Jacek Cygan
Jacek CyganFoto: Wojciech Kusiński/Polskie Radio

W metryce Jacka Cygana jako miejsce urodzenia widnieje "Niwka, powiat Będzin". – Sosnowiec był wtedy młodym miastem i swymi granicami nie obejmował jeszcze Niwki. Po ukończeniu szkoły podstawowej zacząłem jednak uczęszczać do liceum im. Emilii Plater w Sosnowcu, bardzo zresztą zacnego, no i ten Sosnowiec mnie tak ogarnął i wciągnął, że do dzisiaj jestem bardzo związany z tym miastem - podkreśla gość Jedynki.

Jacek Cygan Jestem odpowiedzialny za dźwiganie pamięci o Janie Kiepurze i Władysławie Szpilmanie 

Jacek Cygan zaangażował się m.in. w Festiwal "Kiepura, Szpilman, Cygan – chłopaki z Sosnowca", który po raz pierwszy odbył się na początku grudnia. - Jestem odpowiedzialny za dźwiganie pamięci tych ludzi, bo powiedzmy sobie tak: nie ma takiego drugiego miasta, w którym by się urodzili Kiepura, Szpilman i niżej podpisany - śmieje się tekściarz, scenarzysta, a ostatnio także dramaturg.

Czy miejsce urodzenia wpłynęło na twórczość Jacka Cygana i co zabawnego usłyszał on kiedyś od Władysława Szpilmana, dowiesz się z nagrania audycji.

***

Tytuł audycji: "Miejskie klimaty" z cyklu "Twarzą w twarz"

Prowadzi: Maciej Zdziarski

Gość: Jacek Cygan (tekściarz, scenarzysta, dramaturg)

Data emisji: 16.12.2016

Godzina emisji: 23.10

pg/gs

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"C'est la vie", czyli Cygan i Zaucha po francusku

Ostatnia aktualizacja: 11.01.2016 16:17
- Słuchając polskich piosenek trafiłem na "C’est la vie - Paryż z pocztówki". Tak mnie zachwyciła, że przetłumaczyłem ją na język francuski - mówił w Jedynce piosenkarz Chris Schittulli.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jacek Cygan: swoje opowiadania nazywam w żartach literaturą ze śmieci

Ostatnia aktualizacja: 12.05.2016 16:00
- Zaczątki tych opowiadań napisałem podczas moich podróży - na odwrotach różnych kwitów i rachunków. Mam też niezliczoną liczbę notesików - powiedział gość radiowej Jedynki.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jacek Cygan: dzięki sztuce stajemy się pogodniejsi

Ostatnia aktualizacja: 09.10.2016 14:45
- Sztuka uczy intymności, dlatego tak ważny jest kontakt z książką czy muzyką, zwłaszcza gdy jest się w starszym wieku - mówi w radiowej Jedynce Jacek Cygan.
rozwiń zwiń