Małgorzata Kalicińska - obywatelka świata

Ostatnia aktualizacja: 01.01.2017 14:40
- Dane mi było zobaczyć naprawdę kawał świata. Mówię tu nie tylko o krajobrazach, ale nade wszystko o ludziach, którzy mnie szalenie zajmują. Lubię ich obserwować, lubię patrzeć jaka jest atmosfera w danym kraju, na ulicach, w sklepach. To świetne doświadczenie, bardzo budujące - mówi pisarka.
Audio
  • Małgorzata Kalicińska o serii książek "Rozlewisko" i najważniejszych dla niej miejscach na świecie (Miejskie klimaty/Jedynka)
Małgorzata Kalicińska
Małgorzata KalicińskaFoto: Magda Wiśniewska-Krasińska

Małgorzata Kalicińska, rodowita warszawianka, największy rozgłos zyskała dzięki serii książek "Rozlewisko", których akcja dzieje się na Mazurach. Jak zdradza w radiowej Jedynce pisarka, tytułowe Rozlewisko jest wzorowane na wsi Dźwierzuty w powiecie szczycieńskim. - Chciałam w ten sposób wypromować ośrodek konferencyjno-szkoleniowy pod Dźwierzutami, który prowadziłam z moim byłym mężem. Nie udało się, zbankunkrutowaliśmy. Tak to już w życiu bywa, raz na wozie, raz pod wozem - przyznaje.

Czytaj także
Malgorzata Kalicinska 1200 PAP.jpg
Małgorzata Kalicińska: nie piszę harlequinów

Duży wkład w ukazanie się pierwszej książki o Rozlewisku miała córka Małgorzaty Kalicińskiej. - Ja to pisałam do szuflady. To był taki sweterek, który dziergałam dla siebie. To moja córka, która wtedy studiowała marketing i zarządzanie, po przeczytaniu całości powiedziała, że trzeba to wysłać do wydawnictwa - wspomina pisarka.

Małgorzata Kalicińska tłumaczy także w audycji, jak w jej życiu pojawiła się Korea Południowa i wymienia inne najważniejsze dla niej miejsca na świecie.

***

Tytuł audycji: "Miejskie klimaty" z cyklu "Twarzą w twarz"

Prowadzi: Maciej Zdziarski

Gość: Małgorzata Kalicińska (pisarka)

Data emisji: 30.12.2016

Godzina emisji: 23.05

pg/kul

Czytaj także

Ireneusz Dudek - bluesman rodem ze Śląska

Ostatnia aktualizacja: 03.12.2016 15:11
- Śląskość była ważną kategorią w moim rodzinnym domu. Mój dziadek i pradziadek walczyli w powstaniach śląskich. Marzyli, żeby Śląsk był częścią Polski - mówi muzyk w radiowej Jedynce.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Mieczysław Święcicki: z Lwowszczyzny do Krakowa

Ostatnia aktualizacja: 10.12.2016 10:00
Gość audycji od lat związany jest z krakowską Piwnicą pod Baranami, ale nie pochodzi ze stolicy Małopolski. Urodził się w 1936 roku w Sokalu w guberni lwowskiej.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jacek Cygan: urodziłem się tuż obok Trójkąta Trzech Cesarzy

Ostatnia aktualizacja: 17.12.2016 15:40
- Niwka to dziś dzielnica Sosnowca. To tam się urodziłem, raptem kilkaset metrów od Trójkąta Trzech Cesarzy, czyli magicznego miejsca, gdzie spotykały się trzy zabory - mówi w radiowej Jedynce słynny tekściarz.
rozwiń zwiń