Grażyna Barszczewska: nie marzyłam od dziecka o byciu aktorką

Ostatnia aktualizacja: 14.01.2017 14:00
- Choć - jak wspominali moli bliscy jeżdżąc ciuchcią warszawską z rodzinnego domu na Żeraniu do przedszkola - śpiewałam ówczesne przeboje "Marynika", "Wio koniku", "Cicha woda". W ustach małego dziecka mogło to brzmieć zabawnie. Ta pierwsza publiczność brała mnie na kolana i dostawałam honoraria w postaci cukierków czy czekoladek, więc było podwójnie miło - opowiada Grażyna Barszczewska.
Audio
  • Grażyna Barszczewska: nie marzyłam od dziecka o byciu aktorką (Miejskie klimaty/Jedynka)
Grażyna Barszczewska
Grażyna BarszczewskaFoto: Wojciech Kusiński/Polskie Radio

pap_20150914_1LV 1200.jpg
Zofia Czerwińska o swoich miastach i... psach

Wspominając swoje dzieciństwo spędzone w Warszawie aktorka przyznała, że wciąż ma w pamięci zniszczoną stolicę. - Pamiętam ruiny, w oczach zapisało się to jak w czarno-białym filmie. Ruiny domów, ruiny kościołów. Pamiętam budujący się Pałac Kultury, pochody pierwszomajowe, spacery z rodzicami na Starym Mieście. Dla dziecka wielkim dramatem była wojna, im dalej od wojny tym dalej od dramatu. Wydawało mi się, że będzie coraz lepiej. Różnie to było - przyznaje gość Macieja Zdziarskiego.

Jakie miejsce Warszawa zajmuje obecnie w sercu aktorki? Co sprawiło, że porzuciła chęć studiowania medycyny? Dlaczego Kraków był dla Grażyny Barszczewskiej wymarzonym miastem do studiowania? Co sprawia, że Poznań i Wrocław budzą w niej ciepłe uczucia? Jak zaczęła się miłość aktorki i Teatru Polskiego Radia?  Zapraszamy do wysłuchania nagrania audycja. 

***

Tytuł audycji: Miejskie klimaty z cyklu Twarzą w twarz

Prowadzi: Maciej Zdziarski

Gość: Grażyna Barszczewska (aktorka)

Data emisji: 13.01.2017

Godzina emisji: 23.04

gs/ab

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Mieczysław Święcicki: z Lwowszczyzny do Krakowa

Ostatnia aktualizacja: 10.12.2016 10:00
Gość audycji od lat związany jest z krakowską Piwnicą pod Baranami, ale nie pochodzi ze stolicy Małopolski. Urodził się w 1936 roku w Sokalu w guberni lwowskiej.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jacek Cygan: urodziłem się tuż obok Trójkąta Trzech Cesarzy

Ostatnia aktualizacja: 17.12.2016 15:40
- Niwka to dziś dzielnica Sosnowca. To tam się urodziłem, raptem kilkaset metrów od Trójkąta Trzech Cesarzy, czyli magicznego miejsca, gdzie spotykały się trzy zabory - mówi w radiowej Jedynce słynny tekściarz.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Małgorzata Kalicińska - obywatelka świata

Ostatnia aktualizacja: 01.01.2017 14:40
- Dane mi było zobaczyć naprawdę kawał świata. Mówię tu nie tylko o krajobrazach, ale nade wszystko o ludziach, którzy mnie szalenie zajmują. Lubię ich obserwować, lubię patrzeć jaka jest atmosfera w danym kraju, na ulicach, w sklepach. To świetne doświadczenie, bardzo budujące - mówi pisarka.
rozwiń zwiń