Zbigniew Buczkowski - warszawiak z krwi i kości

Ostatnia aktualizacja: 21.01.2017 12:00
Aktor filmowy i telewizyjny znany m.in. z seriali "Dom", "Graczykowie" i "Święta wojna" w audycji "Miejskie klimaty" opowiedział o Warszawie swojego dzieciństwa.
Audio
  • Aktor Zbigniew Buczkowski o Warszawie (Miejskie klimaty/Jedynka)
Zbigniew Buczkowski
Zbigniew BuczkowskiFoto: Wojciech Kusiński/PR

Artysta wychowywał się na Dolnym Mokotowie przy ul. Chełmskiej na przeciwko Wytwórni Filmów Dokumentalnych i Fabularnych. - Bliskość tej wytwórni sprawiła, że jako dziecko zacząłem statystować, zabrała mnie tam sąsiadka ze swoim synem, moim rówieśnikiem - wspomina aktor.

Dzięki pracy w filmach Zbigniew Buczkowski mógł spełnić swoje wielkie marzenie o kolarskim rowerze. - Byłem raczej biednym dzieckiem, bo nie miałem ojca - był on pilotem i zginął w katastrofie lotniczej, gdy miałem osiem miesięcy. Mojej mamy nie było stać na rower. Kupiliśmy go po czterech latach zbierania pieniędzy - wspomina.

Mówi też o "prawdziwych warszawiakach" i "słoikach", o Heniu z serialu "Dom" oraz o współpracy z Jackiem Cyganem.

***

Tytuł audycji: "Miejskie klimaty" z cyklu "Twarzą w twarz"

Prowadzi: Maciej Zdziarski

Gość: Zbigniew Buczkowski (aktor)

Data emisji: 20.01.2016

Godzina emisji: 23.05

mg/kd

Czytaj także

Pogodzić ogień z wodą, czyli... Kraków z Warszawą

Ostatnia aktualizacja: 17.09.2016 14:55
- Nie wiem, czy jestem krakusem, czy warszawiakiem. Urodziłem się we Wrocławiu, jestem księdzem warszawskim, a pracuję w Krakowie - mówi ks. prof. Franciszek Longchamps de Berier.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Płyń" - spektakl Gąsiorowskiej i Roguckiego

Ostatnia aktualizacja: 21.01.2017 11:30
Roma Gąsiorowska tworzy nową przestrzeń artystyczną o nazwie W-arte! Pierwszą produkcją zrealizowaną w ramach tej inicjatywy jest widowisko "Płyń" na podstawie tekstu i muzyki z albumu "J.P. Śliwa" Piotra Roguckiego.
rozwiń zwiń