Cezary Żak. Jak wyprawa po rybki zmieniła jego życie?

Ostatnia aktualizacja: 06.05.2017 11:40
- Na początku Brzeg Dolny, gdzie się urodziłem i wychowałem, w zupełności mi wystarczał. Nie miałem ambicji, żeby się stamtąd wyprowadzać. Do momentu aż pojechałem pociągiem do Wrocławia, żeby kupić rybki do akwarium - mówi aktor Cezary Żak.
Audio
  • Cezary Żak o swojej drodze z Brzegu Dolnego do Warszawy (Miejskie klimaty/Jedynka)
Cezary Żak
Cezary ŻakFoto: Marcin Kmieciński/PAP

Gość radiowej Jedynki wspomina, że Wrocław zrobił na nim wtedy ogromne wrażenie. - Zobaczyłem wielkie miasto z tramwajami. Nikt nie zwracał na mnie uwagi. W Brzegu Dolnym każdy wiedział, kim ja jestem. Moja mama, nauczycielka, była bardzo popularną osobą, bo uczyła tam właściwie wszystkich - opowiada aktor.

Kilka lat po tamtej wyprawie Cezary Żak wyprowadził się do Wrocławia, żeby studiować w tamtejszej szkole teatralnej. Do dziś jednak chętnie odwiedza swoje rodzinne miasto. - Często wsiadam wtedy w samochód i jadę zobaczyć, czy coś się zmieniło. Przez ostatnie lata Brzeg Dolny naprawdę wypiękniał. Pojawiły się nowe osiedla, ulice i chodniki, a na przykład w Warszawie ja przed moim domem nie mam chodnika - uśmiecha się rozmówca Jedynki.

Co Cezarego Żaka łączy z Tadeuszem Drozdą i jakie jeszcze miejsce w Polsce są dla niego ważne, dowiesz się z nagrania audycji.

***

Tytuł audycji: Miejskie klimaty z cyklu Twarzą w twarz

Prowadzi: Maciej Zdziarski

Gość: Cezary Żak (aktor)

Data emisji: 5.05.2017

Godzina emisji: 23.09

pg/jsz

Czytaj także

Jaki to był rok dla aktorskiego małżeństwa Żaków?

Ostatnia aktualizacja: 27.12.2016 15:00
- Co roku mówię to samo, że sukcesem jest to, że przeszliśmy rok w zdrowiu, i że ciągle lubimy się w naszej rodzinie - mówił w radiowej Jedynce aktor Cezary Żak.
rozwiń zwiń