X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Cezary Żak. Jak wyprawa po rybki zmieniła jego życie?

Ostatnia aktualizacja: 06.05.2017 11:40
- Na początku Brzeg Dolny, gdzie się urodziłem i wychowałem, w zupełności mi wystarczał. Nie miałem ambicji, żeby się stamtąd wyprowadzać. Do momentu aż pojechałem pociągiem do Wrocławia, żeby kupić rybki do akwarium - mówi aktor Cezary Żak.
Audio
  • Cezary Żak o swojej drodze z Brzegu Dolnego do Warszawy (Miejskie klimaty/Jedynka)
Cezary Żak
Cezary ŻakFoto: Marcin Kmieciński/PAP

Gość radiowej Jedynki wspomina, że Wrocław zrobił na nim wtedy ogromne wrażenie. - Zobaczyłem wielkie miasto z tramwajami. Nikt nie zwracał na mnie uwagi. W Brzegu Dolnym każdy wiedział, kim ja jestem. Moja mama, nauczycielka, była bardzo popularną osobą, bo uczyła tam właściwie wszystkich - opowiada aktor.

Kilka lat po tamtej wyprawie Cezary Żak wyprowadził się do Wrocławia, żeby studiować w tamtejszej szkole teatralnej. Do dziś jednak chętnie odwiedza swoje rodzinne miasto. - Często wsiadam wtedy w samochód i jadę zobaczyć, czy coś się zmieniło. Przez ostatnie lata Brzeg Dolny naprawdę wypiękniał. Pojawiły się nowe osiedla, ulice i chodniki, a na przykład w Warszawie ja przed moim domem nie mam chodnika - uśmiecha się rozmówca Jedynki.

Co Cezarego Żaka łączy z Tadeuszem Drozdą i jakie jeszcze miejsce w Polsce są dla niego ważne, dowiesz się z nagrania audycji.

***

Tytuł audycji: Miejskie klimaty z cyklu Twarzą w twarz

Prowadzi: Maciej Zdziarski

Gość: Cezary Żak (aktor)

Data emisji: 5.05.2017

Godzina emisji: 23.09

pg/jsz

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Jaki to był rok dla aktorskiego małżeństwa Żaków?

Ostatnia aktualizacja: 27.12.2016 15:00
- Co roku mówię to samo, że sukcesem jest to, że przeszliśmy rok w zdrowiu, i że ciągle lubimy się w naszej rodzinie - mówił w radiowej Jedynce aktor Cezary Żak.
rozwiń zwiń