X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Jerzy Dudek. Charakter ukształtowany na Śląsku

Ostatnia aktualizacja: 13.05.2017 16:40
Słynny bramkarz, który wielokrotnie reprezentował biało-czerwonych, opowiedział o miastach, z którymi jest związany. I choć urodził się w Rybniku, to bliższy mu jest Knurów, w którym się wychował i spędził 22 lata życia.
Audio
  • Jerzy Dudek i miasta, które go ukształtowały (Miejskie klimaty)
Maciej Zdziarski i Jerzy Dudek
Maciej Zdziarski i Jerzy DudekFoto: Polskie Radio

Jerzy Dudek podkreśla, że jest Ślązakiem i identyfikuje się z cechami, które przypisywane są mieszkańcom tego regionu. - Wszyscy mówią, że Ślązak ma twardy charakter, to chyba ze względu na korzenie robotnicze, bo człowiek nie ma czasu na marudzenie, trzeba rano wstać i ciężko pracować. Poza tym przywiązanie do rodziny, lojalność, pokora - mówi. - Na osiedlu było trzeba też zawalczyć o swoje miejsce w hierarchii. To wszystko, i oczywiście jeszcze piłka nożna, ukształtowało mój charakter - podsumowuje.

Jak chłopak z robotniczego osiedla w Knurowie zdobył sportowe szczyty? W jaki sposób trafił do klubu piłkarskiego w Rotterdamie i dlaczego początkowo po wyjeździe się załamał? Jakie jeszcze miasta zobaczył, będąc gwiazdą piłki nożnej? O tym w nagraniu.

***

Tytuł audycji: Miejskie klimaty z cyklu Twarzą w twarz

Prowadzi: Maciej Zdziarski

Gość: Jerzy Dudek (piłkarz grający na pozycji bramkarza, wielokrotny reprezentant Polski)

Data emisji: 12.05.2017

Godzina emisji: 23.09

mg/mc

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Jedynka w Rybniku na festiwalu piosenki artystycznej!

Ostatnia aktualizacja: 18.02.2017 15:20
Audycja "Jedyne takie miejsce" tym razem była nadawana z Rybnika, gdzie trwa 21. Ogólnopolski Festiwal Piosenki Artystycznej OFPA.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jaki jest Śląsk Magdaleny Ogórek?

Ostatnia aktualizacja: 22.04.2017 09:34
- Rybnik traktuję bardzo sentymentalnie. Zawsze będzie dla mnie odniesieniem do dzieciństwa, gdzie było sielsko-anielsko. Wyruszając poza Rybnik, widzimy wody, lasy - opowiada o mieście swojego urodzenia Magdalena Ogórek. Jak przyznaje, dla osób kojarzących Śląsk z typowym krajobrazem, czyli hałdami i szkodami górniczymi, to może być duże zaskoczenie. 
rozwiń zwiń