X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Alicja Węgorzewska z miłości do muzyki opuściła Szczecin

Ostatnia aktualizacja: 20.05.2017 14:00
- Szczecin to piękny rozdział mojego życia - podkreśla gość Macieja Zdziarskiego, dodając ze smutkiem, że po liceum muzycznym musiała opuścić to miasto, gdyż nie mogło się ono poszczycić Akademią Muzyczną. Dziś, jak przyznaje, świat muzyczny patrzy z zazdrością na Szczecin ze względu m.in. Filharmonię Szczecińską. 
Audio
  • Alicja Węgorzewska opowiada o swoich miastach (Miejskie klimaty/Jedynka)
Alicja Węgorzewska
Alicja WęgorzewskaFoto: Wojciech Kusiński/Polskie Radio

cieslak anna_1200.jpg
Anna Cieślak: między Szczecinem, Krakowem a Warszawą

Ważnym miejscem dla śpiewaczki jest także Trójmiasto. - To pierwsze dwa lata studiów, to pierwsze kroki w samodzielność, w samowystarczalność i samofinansowanie i wszystko to, co zaważyło na późniejszym rozwoju. Ale to też powrót do Gdańska. Na tamtejszej uczelni 1,5 roku temu obroniłam swoją pracę doktorską - mówi Alicja Węgorzewska.

Artystka opowiadała o tym, kto zaważył na jej karierze, o znaczeniu dla niej festiwalu w Krynicy, którego była dyrektorem, a także o pierwszych podróżach w wielki świat i o debiucie w wiedeńskiej operze kameralnej, mimo - jak sama mówi - wówczas bardzo szkolnego niemieckiego. Zapraszamy do wysłuchania nagrania audycji. 

***

Tytuł audycji: Miejskie klimaty z cyklu Twarzą w twarz

Prowadzi: Maciej Zdziarski

Gość: Alicja Węgorzewska (śpiewaczka operowa, dyrektor Warszawskiej Opery Kameralnej)

Data emisji: 19.05.2017

Godzina emisji: 23.05

gs

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Jaki jest Śląsk Magdaleny Ogórek?

Ostatnia aktualizacja: 22.04.2017 09:34
- Rybnik traktuję bardzo sentymentalnie. Zawsze będzie dla mnie odniesieniem do dzieciństwa, gdzie było sielsko-anielsko. Wyruszając poza Rybnik, widzimy wody, lasy - opowiada o mieście swojego urodzenia Magdalena Ogórek. Jak przyznaje, dla osób kojarzących Śląsk z typowym krajobrazem, czyli hałdami i szkodami górniczymi, to może być duże zaskoczenie. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Cezary Żak. Jak wyprawa po rybki zmieniła jego życie?

Ostatnia aktualizacja: 06.05.2017 11:40
- Na początku Brzeg Dolny, gdzie się urodziłem i wychowałem, w zupełności mi wystarczał. Nie miałem ambicji, żeby się stamtąd wyprowadzać. Do momentu aż pojechałem pociągiem do Wrocławia, żeby kupić rybki do akwarium - mówi aktor Cezary Żak.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jerzy Dudek. Charakter ukształtowany na Śląsku

Ostatnia aktualizacja: 13.05.2017 16:40
Słynny bramkarz, który wielokrotnie reprezentował biało-czerwonych, opowiedział o miastach, z którymi jest związany. I choć urodził się w Rybniku, to bliższy mu jest Knurów, w którym się wychował i spędził 22 lata życia.
rozwiń zwiń