Sławek Wierzcholski o bluesie narodzonym w Toruniu

Ostatnia aktualizacja: 10.06.2017 16:00
-  W tym mieście urodziłem się, skończyłem szkołę i studia prawnicze na UMK, ale jak ktoś mi mówi "ty prawnik", to się czuję lekko zażenowany, bo nigdy nie praktykowałem. W połowie studiów wyjechałem na rok do USA. Tam zaraziłem się językiem angielskim i kulturą amerykańską - opowiadał Sławek Wierzcholski, wspominając swoją drogę do bluesa.
Audio
  • Sławek Wierzchowski o bluesie narodzonym w Toruniu (Miejskie klimaty/Jedynka)
Sławek Wierzcholski
Sławek WierzcholskiFoto: Polskie Radio

wierzcholski slawek 1200.jpg
"Samotna kolacja" Sławka Wierzcholskiego i Krystyny Prońko

Dlaczego Sławek Wierzcholski był kiedyś stałym gościem w ambasadzie amerykańskiej w Warszawie? Jak muzyk rozwijał swoje umiejętności gry na harmonijce? Dzięki czemu gość Macieja Zdziarskiego jest rozpoznawany na toruńskich ulicach? Dlaczego będąc w Memphis tęsknił do Torunia?

Zapraszamy do wysłuchania nagrania audycji. 

***

Tytuł audycji: Miejskie klimaty z cyklu Twarzą w twarz

Prowadzi: Maciej Zdziarski

Gość: Sławek Wierzcholski (wirtuoz harmonijki ustnej, wokalista, autor tekstów i muzyki, założyciel grupy Nocna Zmiana Bluesa)

Data emisji: 9.06.2017

Godzina emisji: 23.05

gs/bch

Czytaj także

Zmarł Zbigniew Wodecki. Przypominamy ostatni wywiad w Jedynce

Ostatnia aktualizacja: 22.05.2017 15:50
W wieku 67 lat zmarł Zbigniew Wodecki - wirtuoz skrzypiec, trąbki i fortepianu, jednocześnie wybitny wokalista o wyjątkowych warunkach głosowych, a także kompozytor i aranżer.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Alicja Węgorzewska z miłości do muzyki opuściła Szczecin

Ostatnia aktualizacja: 20.05.2017 14:00
- Szczecin to piękny rozdział mojego życia - podkreśla gość Macieja Zdziarskiego, dodając ze smutkiem, że po liceum muzycznym musiała opuścić to miasto, gdyż nie mogło się ono poszczycić Akademią Muzyczną. Dziś, jak przyznaje, świat muzyczny patrzy z zazdrością na Szczecin ze względu m.in. Filharmonię Szczecińską. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Stan Borys: wyrosłem z biedy

Ostatnia aktualizacja: 27.05.2017 14:50
- Bardzo się cieszę, że w młodości nauczyłem się tej biedy. Dziś nikt nie wie, co to słowo znaczy - mówi w radiowej Jedynce piosenkarz.
rozwiń zwiń