Aktywność fizyczna to doskonały sposób na oszukanie metryki

Ostatnia aktualizacja: 23.10.2016 11:11
- Jestem propagatorką aktywnego trybu życia, co nie znaczy, że trzeba wciąż ćwiczyć, ale warto podejść, nawet jeśli możemy podjechać, wejść po schodach zamiast wjechać windą - podkreśla Elżbieta Kosim ze Stowarzyszenia "Kilimandżaro".
Audio
To dzięki Elżbiecie Kosim jej wnuki umieją już pływać, choć jak przyznaje ze smutkiem kobiety na basenach wciąż są w mniejszości (zdjęcie ilustracyjne)
To dzięki Elżbiecie Kosim jej wnuki umieją już pływać, choć jak przyznaje ze smutkiem kobiety na basenach wciąż są w mniejszości (zdjęcie ilustracyjne)Foto: pixabay.com

Słuchaj i czytaj także >>>
starość miłość 1200.jpg
Kazimierz Mazur: zawsze staram się mieć pogodę ducha

Zdobywczyni najwyższych szczytów dzień zaczyna od kawy. Nam opowiedziała, jak przygotowuje się do kolejnych wyzwań. - Teraz mieszkam na 16 piętrze. Przed każdą podróżą ćwiczę, wchodząc schodami na najwyższe piętro, potem zjeżdżam windą i znowu wchodzę. Treningów żadnych specjalnych więcej nie robię - przyznaje gość Zbigniewa Krajewskiego. 

Jak powstało Stowarzyszenie "Kilimandżaro"? Dlaczego Elżbieta Kosim zdobywa kolejne szczyty? Jak udaje się jej pomimo wieku zachować aktywność, pływać, nurkować, jeździć na nartach i na rowerze?

W programie rozmawialiśmy też z nastolatkiem, Krzysiem Przybyszem, który napisał skecz kabaretowy o tym, jak starsi postrzegają dzieci i młodzież, o tym, kim dla nastolatka jest osoba starsza oraz o swojej relacji z babciami. Zapraszamy do wysłuchania nagrania audycji.

***

Tytuł audycji: "Czas pogody"

Prowadzi: Zbigniew Krajewski

Gość: Elżbieta Kosim (Stowarzyszenie "Kilimandżaro", niedawna Miss Pasji i Miss Publiczności po 50-tce), Krzysztof Przybysz

Data emisji: 23.10.2016

Godzina emisji: 10.09

gs/pj

Czytaj także

Radosna jesień życia? To możliwe

Ostatnia aktualizacja: 26.09.2016 09:01
- Niektórzy ludzie nie wyobrażają sobie, że nadejdzie jesień ich życia, ale są i tacy, którzy starzy są od zawsze. A zależy to przede wszystkim od konstrukcji psychicznej - stwierdziła psychoterapeutka Jaga Ambroziak.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Uniwersytet w średnim wieku? To eliksir młodości!

Ostatnia aktualizacja: 02.10.2016 15:20
- Dobrze jest, poszerzać wiedzę, spotykać innych ludzi. A wszystko idzie w tym kierunku, żeby głowa pracowała. Kiedy dajemy "pokarm" mózgowi, to on się nie starzeje - tak Elżbieta Ćwiklińska-Kożuchowska przekonywała do udziału w zajęciach Uniwersytetu Drugiego Wieku.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jacek Cygan: dzięki sztuce stajemy się pogodniejsi

Ostatnia aktualizacja: 09.10.2016 14:45
- Sztuka uczy intymności, dlatego tak ważny jest kontakt z książką czy muzyką, zwłaszcza gdy jest się w starszym wieku - mówi w radiowej Jedynce Jacek Cygan.
rozwiń zwiń