Oto dowód, że nawet po latach można wrócić do zawodu, który jest pasją

Ostatnia aktualizacja: 30.10.2016 12:37
- W wieku prawie 60 lat znalazłam się na rozdrożu. Zastanawiałam się, co dalej robić ze swoim życiem. Na szczęście przyszło mi do głowy: może zacznę z powrotem pilotować? No i, odpukać, udało się - mówi Agnieszka Rojewska.
Audio
  • Agnieszka Rojewska o powrocie po ponad dwudziestu latach przerwy do zawodu przewodnika wycieczek (Czas pogody/Jedynka)
Częstym celem wycieczek do Berlina jest budynek Reichstagu
Częstym celem wycieczek do Berlina jest budynek Reichstagu Foto: reginaspics/Pixabay

Gość audycji "Czas pogody" od kilku lat ponownie pracuje jako przewodnik wycieczek do zagranicznych krajów. - Od zawsze była to moja pasja, natomiast zawodowo zajmowałam się tym na studiach i krótko po nich. Przez kolejnych dwadzieścia kilka lat pracowałam w innym charakterze - tłumaczy Agnieszka Rojewska.

Jak przyznaje, zajęło jej trochę czasu nim ponownie znalazła pracę jako pilot wycieczek. - Moje wielokrotne aplikacje niestety były odrzucane. Mam wrażenie, że powodem był mój wiek. Dziękuję tutaj przedstawicielom kilku biur podróży, którzy nie patrząc na mój PESEL, zaangażowali mnie raz, drugi, trzeci itd. - podkreśla przewodniczka.

Agnieszka Rojewska przyjechała do radiowego studia na rowerze, choć miała do pokonania 16 km. Co napędza ją do działania, dowiesz się z nagrania audycji.

***

Tytuł audycji: "Czas pogody"

Prowadzi: Zbigniew Krajewski

Gość: Agnieszka Rojewska (przewodniczka wycieczek)

Data emisji: 30.10.2016

Godzina emisji: 10.15

pg/jp

Czytaj także

Starość też radość! Jak się cieszyć jesienią życia?

Ostatnia aktualizacja: 01.10.2016 14:30
W Międzynarodowym Dniu Osób Starszych sprawdzamy, jak starzeją się Polacy. - Proces starzenia zaczyna się między 30. a 40. rokiem życia, czyli wtedy, kiedy nie myślimy jeszcze o starości - zauważa prof. Katarzyna Wieczorowska-Tobis.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Przepis na pogodę" – Małgorzata Nabel-Dybaś

Ostatnia aktualizacja: 04.10.2016 10:59
Bohaterką reportażu jest emerytowana nauczycielka Regina Hołowczyc, lubiana i szanowana nie tylko w środowisku gorzowskich i zielonogórskich nauczycieli.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jacek Cygan: dzięki sztuce stajemy się pogodniejsi

Ostatnia aktualizacja: 09.10.2016 14:45
- Sztuka uczy intymności, dlatego tak ważny jest kontakt z książką czy muzyką, zwłaszcza gdy jest się w starszym wieku - mówi w radiowej Jedynce Jacek Cygan.
rozwiń zwiń