Miłość przedłuża nie tylko życie, ale przede wszystkim młodość

Ostatnia aktualizacja: 27.11.2016 11:50
- Czujemy się młodo i jesteśmy szczęśliwi, że możemy być razem. Otoczenie różnie patrzy na związki par w tzw. pewnym wieku, twierdząc, że osoby po 50. powinny zająć się pracą i pomocą dzieciom - opowiadał Tomasz, gość Zbigniewa Krajewskiego.
Audio
  • Barbara i Tomasz, para w tzw.pewnym wieku (Czas pogody/Jedynka)
Radość z tańca nie zna wieku
Radość z tańca nie zna wiekuFoto: pixabay

Pan Tomasz stwierdził,że nie wolno zamykać się w domu i w stereotypach, bo umykają elementy, które są najważniejsze, jak zajęcie się sobą i drugą osobą.

- W pewnym wieku, jak ma się za sobą różne przejścia, mniej się ufa ludziom, boimy się, jak nas będą oceniać, gdy np. wychodzimy z domu, by poćwiczyć - dodała Pani Barbara.

Barbara i Tomasz to para w tzw. pewnym wieku, "mężczyzna po przejściach, kobieta z przeszłością", którzy się odnaleźli i czerpią z życia pełną garścią: chodzą na dancingi, jeżdżą na rowerach, zwiedzają Polskę i dosłownie zarażają otoczenie swoją pasją  życia.

Na Walentynki w prezencie Tomkowi pani Barbara dała kurs tańca towarzyskiego. Okazało się, że mężczyzna dobrze prowadzi, choć nigdy nie lubił tańczyć!

Opowiedzieli historię swego poznania, które odmieniło ich dojrzałe życie. Zachęcamy do wysłuchania nagrania.

***

Tytuł audycji: "Czas pogody"

Prowadzi:Zbigniew Krajewski

Goście: Barbara i Tomasz (para w tzw. pewnym wieku)

Data emisji: 27.11.2016 r.

Godzina emisji: 10.10

ab/mc

Czytaj także

Radosna jesień życia? To możliwe

Ostatnia aktualizacja: 26.09.2016 09:01
- Niektórzy ludzie nie wyobrażają sobie, że nadejdzie jesień ich życia, ale są i tacy, którzy starzy są od zawsze. A zależy to przede wszystkim od konstrukcji psychicznej - stwierdziła psychoterapeutka Jaga Ambroziak.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Aktywność fizyczna to doskonały sposób na oszukanie metryki

Ostatnia aktualizacja: 23.10.2016 11:11
- Jestem propagatorką aktywnego trybu życia, co nie znaczy, że trzeba wciąż ćwiczyć, ale warto podejść, nawet jeśli możemy podjechać, wejść po schodach zamiast wjechać windą - podkreśla Elżbieta Kosim ze Stowarzyszenia "Kilimandżaro".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Hygge - duński sposób na dobre życie

Ostatnia aktualizacja: 06.11.2016 13:59
Duńska aktorka Marie Tourell Soderberg przemierzyła swój kraj, rozmawiając z ludźmi w ich domach i szukając odpowiedzi na pytanie, jak osiągnąć życiową satysfakcję.
rozwiń zwiń