"Seniorzy w akcji" to szansa na zostanie lokalnym liderem

Ostatnia aktualizacja: 26.02.2017 12:12
- "Seniorzy w akcji" konkurs ogólnopolski, który ma już 10. edycję. Ludzie w każdym wieku mogą czuć się aktywistami, osobami, które chcą realizować swoje pasje, ale też zapraszać do ich realizacji innych. Skrzyknąć swoich rówieśników, żeby potańczyć, żeby wspólnie obejrzeć jakiś film, żeby poczytać dzieciom w przedszkolu - opowiada Maria Adamiec.
Audio
  • Jak seniorzy mogą realizować swoje pasje i działać na rzecz lokalnej społeczności? (Czas pogody/Jedynka)
Jak przypomina Maria Adamiec ogromne znaczenie dla komfortu życia maja relacje społeczne
Jak przypomina Maria Adamiec ogromne znaczenie dla komfortu życia maja relacje społeczneFoto: wavebreakmedia/Shutterstock.com

Emeryci taniec 1200.jpg
Uniwersytet III wieku. Wykłady, kajaki i rock'n'roll

Celem "Seniorów w akcji" jest także stworzenie przestrzeni, w której osoby starsze mogą się spotkać, przedyskutować swoje pomysły, zmienić je w projekt. Konkurs skierowany jest dla osób 60+ lub dla par międzypokoleniowych, które chcą coś zrobić razem dla frajdy, ale też na rzecz lokalnej społeczności.

Kolejną ważną inicjatywą Towarzystwa Inicjatyw Twórczych "ę" jest próba połączenia potrzeb osób starszych, zależnych i tych, którzy chcą im nieść wsparcie. - Żeby osobom starszym nie wychodzącym z domu, żyło się łatwiej, żeby ich opiekunom rodzinnym było lżej powstał program "Generator innowacji - sieci wsparcia". Chodzi o uruchomienie sieci społecznych - mówi Maria Adamiec, zwracając uwagę, że żyjemy w społeczeństwie, które coraz bardziej się starzeje. 

Jak można zgłaszać projekty do konkursu "Seniorzy w akcji"? Jak zostać lokalnym liderem? Na jakie wsparcie finansowe i merytoryczne mogą liczyć osoby zgłaszające się? Jakie projekty już udało się zrealizować? Zapraszamy do wysłuchania nagrania audycji. 

***

Tytuł audycji: Czas pogody

Prowadzi: Zbigniew Krajewski

Gość: Maria Adamiec (Towarzystwa Inicjatyw Twórczych "ę")

Data emisji: 26.02.2017

Godzina emisji: 10.17

gs/kul

Czytaj także

Wnuk "Dziarskiego Dziadka": trudno za nim nadążyć

Ostatnia aktualizacja: 29.01.2017 13:18
- Nie raz ścigałem się z dziadkiem. Czasami daje mi wygrać, żebym już tak zupełnie się nie pogrążył. W końcu między nami są 62 lata różnicy - mówi Michał Skurowski, wnuk Antoniego Huczyńskiego, zwanego "Dziarskim Dziadkiem".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Przez żołądek do serca. Od jedzenia do radości życia

Ostatnia aktualizacja: 05.02.2017 11:00
Jak zwraca uwagę dietetyk Maja Sobczak, w zimowym okresie trzeba szczególnie pamiętać o ciepłych posiłkach. - To jest podstawa naszego dobrego samopoczucia, żeby wręcz uśmiech z żołądka przewędrował na twarz - mówi Maja Sobczak, psycholog i dietetyk holistyczny.
rozwiń zwiń