Rena Rolska, stare piosenki i cygańska przepowiednia

Ostatnia aktualizacja: 05.03.2017 16:00
Gwiazda estrady i kabaretu zadebiutowała w Hali Gwardii w Warszawie jako solistka Orkiestry Tanecznej Polskiego Radia w 1955 roku. Dziś - 36 lat od zakończenia kariery - odwiedziła radiową Jedynkę.
Audio
  • Rena Rolska i jej muzyczne wspomnienia (Czas pogody/Jedynka)
Rena Rolska
Rena RolskaFoto: PAP/CAF/Stanisław Czarnogórski

W audycji powróciliśmy do przebojów wylansowanych przez Renę Rolską, m.in. do piosenki "Na Francuskiej" z 1960 roku. Tytuł ten odnosi się do ulicy położonej na warszawskiej Saskiej Kępie. Artystka opowiada, że z miejscem tym łączą ją niezwykłe wspomnienia z czasów wczesnej młodości.

- Na Saskiej Kępie mieszkałam tuż po wojnie, tam zaczęłam chodzić do gimnazjum im. Skłodowskiej-Curie. Jeden jedyny raz poszłam na wagary, do Parku Skaryszewskiego. Raptem pochodzi do nas Cyganka i proponuje, że nam powróży. I cóż ona mi powiedziała? Że będę miała dwóch mężów, a jeden będzie chodził w białym kitlu, że przede mną są deski sceniczne, że przeżyję katastrofę samochodową i będę miała dwoje dzieci. I proszę sobie wyobrazić, że się sprawdziło! Tylko z dziećmi nie, bo mam syna jedynaka - mówi.

Opowiada też o szczegółach wypadku samochodowego i o tym, jak nauczyła się korzystać z internetu, by móc kontaktować się z mieszkającym w USA synem.

***

Tytuł audycji: "Czas pogody"

Prowadzi: Zbigniew Krajewski

Gość: Rena Rolska (piosenkarka, aktorka)

Data emisji: 5.03.2017

Godzina emisji: 10.14

mg/bch

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Antoni Huczyński, czyli "Dziarski Dziadek"

Ostatnia aktualizacja: 12.02.2017 12:30
- Ja się nie poddaję, ja walczę o siebie, staram się wszystko robić, żeby się utrzymać przy życiu na pewnym poziomie - tłumaczył Zbigniewowi Krajewskiemu Antoni Huczyński, żołnierz AK, powstaniec warszawski, weterynarz, youtuber i... biegacz, rocznik 1922.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Uniwersytet III wieku. Wykłady, kajaki i rock'n'roll

Ostatnia aktualizacja: 19.02.2017 14:40
Spływy kajakowe, edukoplenery, czyli wyjazdy w teren połączone z wykładami, kursy tańca, warsztaty brydża, zajęcia z psychologiem i dietetykiem, basen i gimnastyka...
rozwiń zwiń

Czytaj także

Ania Szarmach: w muzyce nie ma różnicy pokoleń

Ostatnia aktualizacja: 26.02.2017 11:11
- Wykonując te piosenki podczas koncertu, czuję jakby to była część mojego repertuaru. Identyfikuję się z nimi bardzo, a przez to także z Natalie Cole, która miała w sobie tyle miłości i wrażliwości - przyznaje wokalistka, opowiadając o projekcie, w ramach którego wykonuje piosenki amerykańskiej artystki.
rozwiń zwiń