Tercet Egzotyczny: to dzięki publiczności gramy tak długo

Ostatnia aktualizacja: 03.05.2017 19:19
- Ogromnie dziękuję mojej publiczności za okazywaną mi życzliwość, bo bardzo mi to pomaga, dodaje sił i nie zawiodę jej tak, jak i ona mnie nie zawodzi - mówi Izabela Skrybant-Dziewiątkowska z Tercetu Egzotycznego.
Audio
  • Izabela Skrybant-Dziewiątkowska i Janusz Konefał opowiadają o dziejach Tercetu Egzotycznego i nowej płycie (Czas pogody/ Jedynka)
Izabela Skrybant-Dziewiątkowska i Janusz Konefał z Tercetu Egzotycznego
Izabela Skrybant-Dziewiątkowska i Janusz Konefał z Tercetu EgzotycznegoFoto: Kajetan Tłokowski

Izabela Skrybant-Dziewiątkowska i Janusz Konefał z Tercetu Egzotycznego z przeprowadzającym rozmowę dziennikarzem Jedynki - Marcinem Kusym/ fot. Kajetan Tłokowski Izabela Skrybant-Dziewiątkowska i Janusz Konefał z Tercetu Egzotycznego z przeprowadzającym rozmowę dziennikarzem Jedynki - Marcinem Kusym/ fot. Kajetan Tłokowski

Zespół Tercet Egzotyczny w przyszłym roku będzie obchodził 55-lecie istnienia, co uczci dużą trasą koncertową. - Jestem jak Lenin, wiecznie żywa i zdrowa, więc w 2018 roku będziemy świętować. Kocham to, co robię i myślę, że to się sprawdza, bo jak wychodzę na scenę, nawet gdy jestem zmęczona, dostaję od publiczności owację na stojąco, co daje mi niesamowitą moc do działania - opowiada Izabela Skrybant-Dziewiątkowska.

Artysta przyznaje, że często spotykają ją miłe dowody uznania ze strony słuchaczy, którzy poznają ją na ulicy, robią z nią zdjęcia, życzą wszystkiego, co najlepsze dla niej i pozostałych członków zespołu. - Właśnie dzięki tym ludziom jesteśmy od tak dawna na scenie - podkreśla wokalistka.

O dziejach zespołu, wyjątkowych miejscach, w których grali, obecnym składzie i planach na przyszłość mówimy w nagraniu audycji.

***

Tytuł audycji: Czas pogody

Prowadzi: Zbigniew Krajewski

Rozmawia: Marcin Kusy

Goście: Izabela Skrybant-Dziewiątkowska (piosenkarka, Tercet Egzotyczny), Janusz Konefał (gitarzysta, członek zespołu Tercet Egzotyczny)

Data emisji: 3.05.2017

Godzina emisji: 10.17

sm/pg

Czytaj także

Rzuciła dziennikarstwo, żeby śpiewać poezję

Ostatnia aktualizacja: 27.04.2017 16:23
- Życie podyktowało mi takie, a nie inne działanie. Nagranie płyty zaczęło się od czerpania radości z tworzenia, wcześniej pojawiły się występy, na których ludzie bardzo się wzruszali - opowiadała Anna Przybył. Jak dodała, wtedy przyszła myśl o zaangażowaniu się w muzykę.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Ja chciałbym być poetą". Koncert piosenek Leszka Długosza

Ostatnia aktualizacja: 30.04.2017 14:30
W Studiu Piosenki Teatru Polskiego Radia wybrzmiały utwory Leszka Długosza. 29 kwietnia odbył się transmitowany na antenie Jedynki koncert pt. "Ja chciałbym być poetą".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Gitarowy Rekord Guinnessa. "Nie ma drugiego takiego miejsca na świecie"

Ostatnia aktualizacja: 01.05.2017 16:05
- We Wrocławiu 1 maja to Święto Gitary, a nie Święto Pracy. Najlepiej widać to właśnie na wrocławskim Rynku. Ta impreza ma wyjątkowe właściwości integrujące, bo przyjeżdżają tu całe rodziny, nie tylko z Polski - mówi Leszek Cichoński, organizator Gitarowego Rekordu Guinnessa.
rozwiń zwiń