Teściowa Śpiewa, czyli niezwykły duet z zięciem

Ostatnia aktualizacja: 21.05.2017 16:50
- Wiedziałem zawsze, że mama pisze teksty, że kiedyś próbowała śpiewać. Teściowa wiedziała, że ja gram. Kiedyś postanowiła wziąć udział w konkursie na szlagier dla Warszawy i poprosiła mnie o napisanie muzyki. Spodobało nam się to, mimo że nie zajęliśmy żadnego miejsca w konkursie. Piosenkę polubili też nasi znajomymi - wspomina Marcin Milanowicz. 
Audio
  • Teściowa Śpiewa, czyli niezwykły duet z zięciem (Czas pogody/Jedynka)
Teściowa Śpiewa, czyli Beata Łubczonek i Marcin Milanowicz
Teściowa Śpiewa, czyli Beata Łubczonek i Marcin Milanowicz Foto: archiwum zespołu

Tercet egzotyczny Jedynka FREE 1200_660.jpg
Tercet Egzotyczny: to dzięki publiczności gramy tak długo

Utwory wykonywane przez duet Teściowa Śpiewa silnie są związane z folklorem warszawskim. - To jest muzyka, na której się wychowałam. Bardzo dużo słuchałam płyt Grzesiuka, rozmaitych kapel warszawskich, zaczytywałam się w Wiechu. Te klimaty warszawskie, to poczucie humoru, ten dystans to jest coś, co uwielbiam i w czym staram się wypowiadać - mówi Beata Łubczonek. 

Jak powstają kolejne piosenki? Czy wspólna pasja teściowej i zięcia zmieniła w jakiś sposób ich rodzinę? Jak się dogadują mimo różnicy pokoleniowej? Gdzie można ich usłyszeć na żywo? Zapraszamy do wysłuchania nagrania audycji z mini koncertem zespołu Teściowa Śpiewa w studiu Jedynki.  

***

Tytuł audycji: Czas pogody

Prowadzi: Zbigniew Krajewski

Goście: Beata Łubczonek i Marcin Milanowicz (teściowa i zięć, występujący razem jako zespół Teściowa Śpiewa)

Data emisji: 21.05.2017

Godzina emisji: 10.17

gs/jsz

Czytaj także

"Treningi z seniorami to wyzwanie"

Ostatnia aktualizacja: 07.05.2017 16:28
- Niemal wszyscy z tych ludzi mogliby być moimi dziadkami. W związku z tym trzeba podejść do nich inaczej, trochę jak do dużych dzieci - mówi Artur Przybysz, trener prowadzący zajęcia na siłowni dla seniorów.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Genealogia. Zostań historykiem swojej rodziny!

Ostatnia aktualizacja: 14.05.2017 16:47
Gościem "Czasu pogody" był badacz genealogii Igor Strojecki, potomek m.in. Juliana Ochorowicza, psychologa i filozofa oraz Leona Barszczewskiego, geologa i etnografa.
rozwiń zwiń