X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Alina Janowska pisana wierszami syna

Ostatnia aktualizacja: 18.06.2017 16:37
 - Od dłuższego czasu zastanawiałem się jak ugryźć temat "Janowska". Z prozą nie było mi po drodze, bo nie układało mi się w zdaniach długich i zawiłych - mówi poeta Michał Zabłocki, prywatnie syn znanej aktorki.
Audio
  • Michał Zabłocki opowiada o Alinie Janowskiej (Czas pogody/Jedynka)
Alina janowska
Alina janowska Foto: PAP/Stach Leszczyński

Ukazała się poetycka biografia artystki - "Janowska" - napisana przez gościa radiowej Jedynki. Michał Zabłocki wyjaśnia, że prędzej czy później, taki tomik musiał powstać i on od dawna to czuł. - Ten tom jest ułożony chronologicznie, bo zaczyna się od dzieciństwa, a kończy na później starości - mama ma w tym momencie 94 lata. Nie unikałem żadnych tematów - od najważniejszych dla niej, aż do współczesności - czyli do choroby - mówi Michał Zabłocki.

Alina Janowska od kilku lat zmaga się z chorobą Alzheimera i właśnie wiersz temu poświęcony jest jednym z ważniejszych w tomiku. - To jest choroba, której nie da się wyleczyć, prowadzi do końca i wprowadza ogromne zamieszanie w relacjach pomiędzy osobą chorą a światem zewnętrznym. Do jej oswojenia potrzeba wiele spokoju, ciepła i dobrych, wzajemnych relacji - opowiada Zabłocki.

Jak Alina Janowska mogłaby ocenić książkę swojego syna i czy pomimo choroby wie o jej powstaniu? Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

***

Tytuł audycji: Czas pogody

Prowadzi: Zbigniew Krajewski

Goście: Michał Zabłocki (poeta, syn Aliny Janowskiej)

Data emisji: 18.05.2017

Godzina emisji: 10.06

zi/jsz

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Ocalić od zapomnienia. Opowieść o dawnej Warszawie

Ostatnia aktualizacja: 04.06.2017 13:47
- Nie chcę, żeby wraz z ludźmi odchodziły w niepamięć ich biografie i kosmosy, w których żyli - mówi Przemysław Olszewski z fundacji Animacja.
rozwiń zwiń

Czytaj także

We Lwowie i Wilnie chronią wspomnienia

Ostatnia aktualizacja: 12.06.2017 12:40
Polskie Radio Lwów i Radio znad Wilii starają się zachować dla potomności wspomnienia Polaków, którzy mieszkają lub mieszkali w okolicach Lwowa lub na Litwie. To najcenniejsze pamiątki, bo pamietających dawne czasy jest coraz mniej.
rozwiń zwiń