X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Ty też możesz pomóc dzieciom przetrwać zimę

Ostatnia aktualizacja: 26.11.2017 14:32
- Czekamy na dary niepieniężne - mówi w audycji "Czas pogody" Małgorzata Kownacka, koordynatorka zbiórki w ramach akcji Pomóż Dzieciom Przetrwać Zimę w Polskim Radiu. Trwa jubileuszowa 25. edycja charytatywnego przedsięwzięcia.
Audio
  • Ty też możesz pomóc dzieciom przetrwać zimę (Czas pogody/Jedynka)
Zbiórka darów w gmachu Polskiego Radia podczas akcji Pomóż Dzieciom Przetrwać Zimę
Zbiórka darów w gmachu Polskiego Radia podczas akcji Pomóż Dzieciom Przetrwać ZimęFoto: Andrzej Gralewski/Polskie Radio

- Sztaby można zakładać jeszcze bardzo długo i można na przykład za tydzień zorganizować swoją własną zbiórkę nawet w najmniejszej miejscowości. Trzeba się tylko zarejestrować w sztabie głównym w Lublinie - mówi Małgorzata Kownacka.

- Dary zostaną przekazane dzieciom, które potrzebują uśmiechu, tym z biednych rodzin i z domów dziecka - mówi koordynatorka akcji. - Trafią też do świetlic i domów pomocy społecznej - dodaje.

***

Akcja Pomóż Dzieciom Przetrwać Zimę zrodziła się w Lublinie na antenie Radia Lublin w 1993 roku, by nieść pomoc, serce i troskę najmłodszym i słabszym, zdążyć z radością na czas Świąt Bożego Narodzenia, łączyć pokolenia, serca. 

pdpz 1200.jpg
Pomóż Dzieciom Przetrwać zimę

Podczas akcji zbierane są wyłącznie dary rzeczowe: słodycze, zabawki, żywność długoterminowa (mąka, cukier, kasze, makarony, herbaty, kawy, kakao, puszki), środki czystości, zeszyty, książki, ciepła odzież, czapki, rękawiczki i szaliki.

***

W audycji razem z Teresą Drozdą wspominaliśmy także Wieńczysława Glińskiego. Kazimierz Kowalski przypomniał jednego z rzadziej granych polskich twórców operowych Ludomira Rożyckiego, a na koniec w muzyczną podróż po Polsce udaliśmy się z Adamem Strugiem. Zapraszamy do wysłuchania całego nagrania.

***

Tytuł audycji: Czas pogody

Prowadzi: Zbigniew Krajewski

Gość: Małgorzata Kownacka (koordynatorka zbiórki w ramach akcji PDPZ w Polskim Radiu) Teresa Drozda (dziennikarka radiowa), Kazimierz Kowalski, Adam Strug (muzyk)

Data emisji: 26.11.2017

Godzina emisji: 10.10

kh

Czytaj także

"Pomóż dzieciom przetrwać zimę" - podaruj coś od serca

Ostatnia aktualizacja: 17.11.2017 14:56
Słodycze, zabawki, ubrania czy książki - to tylko niektóre z darów, jakie w tym roku są zbierane w czasie akcji "Pomóż dzieciom przetrwać zimę". To już 25. odsłona wielkiej zbiórki, której celem jest pomoc potrzebującym rodzinom z dziećmi. Akcja potrwa do końca roku.
rozwiń zwiń