Ty też możesz pomóc dzieciom przetrwać zimę

Ostatnia aktualizacja: 26.11.2017 14:32
- Czekamy na dary niepieniężne - mówi w audycji "Czas pogody" Małgorzata Kownacka, koordynatorka zbiórki w ramach akcji Pomóż Dzieciom Przetrwać Zimę w Polskim Radiu. Trwa jubileuszowa 25. edycja charytatywnego przedsięwzięcia.
Audio
  • Ty też możesz pomóc dzieciom przetrwać zimę (Czas pogody/Jedynka)
Zbiórka darów w gmachu Polskiego Radia podczas akcji Pomóż Dzieciom Przetrwać Zimę
Zbiórka darów w gmachu Polskiego Radia podczas akcji Pomóż Dzieciom Przetrwać ZimęFoto: Andrzej Gralewski/Polskie Radio

- Sztaby można zakładać jeszcze bardzo długo i można na przykład za tydzień zorganizować swoją własną zbiórkę nawet w najmniejszej miejscowości. Trzeba się tylko zarejestrować w sztabie głównym w Lublinie - mówi Małgorzata Kownacka.

- Dary zostaną przekazane dzieciom, które potrzebują uśmiechu, tym z biednych rodzin i z domów dziecka - mówi koordynatorka akcji. - Trafią też do świetlic i domów pomocy społecznej - dodaje.

***

Akcja Pomóż Dzieciom Przetrwać Zimę zrodziła się w Lublinie na antenie Radia Lublin w 1993 roku, by nieść pomoc, serce i troskę najmłodszym i słabszym, zdążyć z radością na czas Świąt Bożego Narodzenia, łączyć pokolenia, serca. 

pdpz 1200.jpg
Pomóż Dzieciom Przetrwać zimę

Podczas akcji zbierane są wyłącznie dary rzeczowe: słodycze, zabawki, żywność długoterminowa (mąka, cukier, kasze, makarony, herbaty, kawy, kakao, puszki), środki czystości, zeszyty, książki, ciepła odzież, czapki, rękawiczki i szaliki.

***

W audycji razem z Teresą Drozdą wspominaliśmy także Wieńczysława Glińskiego. Kazimierz Kowalski przypomniał jednego z rzadziej granych polskich twórców operowych Ludomira Rożyckiego, a na koniec w muzyczną podróż po Polsce udaliśmy się z Adamem Strugiem. Zapraszamy do wysłuchania całego nagrania.

***

Tytuł audycji: Czas pogody

Prowadzi: Zbigniew Krajewski

Gość: Małgorzata Kownacka (koordynatorka zbiórki w ramach akcji PDPZ w Polskim Radiu) Teresa Drozda (dziennikarka radiowa), Kazimierz Kowalski, Adam Strug (muzyk)

Data emisji: 26.11.2017

Godzina emisji: 10.10

kh

Czytaj także

"Pomóż dzieciom przetrwać zimę" - podaruj coś od serca

Ostatnia aktualizacja: 17.11.2017 14:56
Słodycze, zabawki, ubrania czy książki - to tylko niektóre z darów, jakie w tym roku są zbierane w czasie akcji "Pomóż dzieciom przetrwać zimę". To już 25. odsłona wielkiej zbiórki, której celem jest pomoc potrzebującym rodzinom z dziećmi. Akcja potrwa do końca roku.
rozwiń zwiń