Emerytura w podróży

Ostatnia aktualizacja: 10.12.2017 12:10
- Nie możemy określić konkretnego momentu, kiedy staliśmy się podróżnikami. Przyzwyczajenie się do takiego trybu życia trwało u nas ponad 10 lat - mówili w audycji "Czas pogody" państwo Teresa i Andrzej Walczakowie, emeryci z Krakowa, którzy zwiedzają świat.
Audio
  • Teresa i Andrzej Walczakowie o swoich podróżach cz. I (Czas pogody/Jedynka)
  • Teresa i Andrzej Walczakowie o swoich podróżach cz. II (Czas pogody/Jedynka)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Pixabay

Goście radiowej Jedynki przyznają, że pieniądze nie są niezbędnym warunkiem do podróżowania. - Im mniej pieniędzy tym lepiej, bo pieniądze rozleniwiają. Wielu podróżników tak mówi. Przeciętne polskie emerytury naprawdę wystarczają, aby ruszyć w świat - mówili.  

Małżeństwo przyznaje, że obecnie więcej czasu spędza w podróży niż w domu. - Nie możemy określić konkretnego momentu, kiedy staliśmy się podróżnikami. Rozpoczęło się wtedy, gdy zaczęliśmy więcej czasu spędzać w drodze niż w domu. Przyzwyczajenie się do takiego trybu życia trwało u nas ponad 10 lat. Stopniowo okazywało się, że świat jest naprawdę piękny - przyznali.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy. 

***

Tytuł audycji: Czas pogody

Prowadzi: Zbigniew Krajewski

Gość: Teresa i Andrzej Walczakowie (podróżnicy)

Data emisji: 10.12.2017

Godzina emisji: 10.25

abi/kk

Czytaj także

Adam Strug: w muzyce i literaturze poszukuję liryki

Ostatnia aktualizacja: 16.04.2017 15:22
- W polskim obyczaju wielkopostnym pieśni pasyjne śpiewa się od środy wielkanocnej do mszy resurekcyjnej w Niedzielę Zmartwychwstania - tłumaczył Adam Strug.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Majka Jeżowska: zawartość mojej najnowszej płyty jest naprawdę bajkowa

Ostatnia aktualizacja: 27.11.2017 15:59
- Wszystkie piosenki na albumie "Bajkowo" pochodzą z bajek, z amerykańskich filmów bajkowych - powiedziała w radiowej Jedynce piosenkarka.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Justyna Bacz o Dalidzie: były w niej dwie osoby

Ostatnia aktualizacja: 04.12.2017 18:43
W związku ze zbliżającą się premierą płyty "Dalida - pieśń miłości" w studiu "Muzycznej Jedynki" gościem była Justyna Bacz - wokalistka oraz autorka tłumaczeń.
rozwiń zwiń