Aktor Wieńczysław Gliński oczami córki

Ostatnia aktualizacja: 14.01.2018 12:59
"Mimo dramatycznych okupacyjnych doświadczeń pogodnie usposobiony żartowniś, który - jak przystało na osobę urodzoną w prima aprilis - dowcip miał we krwi" - czytamy w książce "Wieńczysław Gliński. Aktor, amant, tata…". Katarzyna Wasilewska, autorka książki i córka Wieńczysława Glińskiego, była gościem audycji "Czas pogody".
Audio
  • Katarzyna Wasilewska o swoim ojcu (Czas pogody/Jedynka)
Okładka książki Aktor, amant, tata Katarzyny Wasilewskiej
Okładka książki "Aktor, amant, tata…" Katarzyny WasilewskiejFoto: mat. promocyjne

Katarzyna Wasilewska powiedziała, że jej ojciec nie grał w życiu prywatnym. - Gdy tata wychodził z teatru albo schodził z planu filmowego, natychmiast stawał się sobą i nie znosił grania w życiu prywatnym. To, że natychmiast potrafił stać się - jak to mówił - normalnym, skromnym człowiekiem, poczytywał sobie za zaletę - powiedziała.

Autorka książki przyznała, że Wieńczysław Gliński pełnił obowiązki ojca w sposób oryginalny.

- Moje postępy w szkole nie interesowały go do tego stopnia, że któregoś dnia zapytał mnie: "Kukuś, właściwie, w której ty jesteś klasie?". Nie znaczy to oczywiście, że moja edukacja czy wychowanie były mu obojętne. Wręcz przeciwnie, przykładał do tego wielką wagę, tylko że przejawiało się to w zupełnie inny sposób - wspomniała córka aktora. 

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy. 

*** 

Tytuł audycji: Czas pogody

Prowadzi: Zbigniew Krajewski

Gość: Katarzyna Wasilewska (autorka książki "Wieńczysław Gliński. Aktor, amant, tata…"

Data emisji: 14.01.2018

Godzina emisji: 10.09

abi/gs

Czytaj także

Anna German. Z piosenką przez świat

Ostatnia aktualizacja: 19.11.2017 10:11
Urodziła się w Uzbekistanie, mieszkała w Kazachstanie, Kirgistanie, a po II wojnie światowej przyjechała do Polski. Ścieżki jej muzycznej kariery zawiodły ją także do Włoch. Wydała płyty w języku polskim, rosyjskim i włoskim.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Ty też możesz pomóc dzieciom przetrwać zimę

Ostatnia aktualizacja: 26.11.2017 14:32
- Czekamy na dary niepieniężne - mówi w audycji "Czas pogody" Małgorzata Kownacka, koordynatorka zbiórki w ramach akcji Pomóż Dzieciom Przetrwać Zimę w Polskim Radiu. Trwa jubileuszowa 25. edycja charytatywnego przedsięwzięcia.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Emerytura w podróży

Ostatnia aktualizacja: 10.12.2017 12:10
- Nie możemy określić konkretnego momentu, kiedy staliśmy się podróżnikami. Przyzwyczajenie się do takiego trybu życia trwało u nas ponad 10 lat - mówili w audycji "Czas pogody" państwo Teresa i Andrzej Walczakowie, emeryci z Krakowa, którzy zwiedzają świat.
rozwiń zwiń