Uniwersytet daje seniorom radość życia

Ostatnia aktualizacja: 27.01.2018 12:17
Nie zmuszają się do niczego, tylko cieszą się, że razem z koleżankami robią coś fascynującego. Gośćmi audycji "Czas pogody" były uczestniczki Uniwersytetu Trzeciego Wieku Domu Kultury Zacisze w Warszawie - Taida Załuska i Bożena Sikorska.    
Audio
  • Uniwersytet daje seniorom radość życia (Czas pogody/Jedynka)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Monkey Business Images/Shutterstock.com

Taida Załuska radzi, jak igrać z metryką, żeby "doigrać się" pogody ducha i witalności w tzw. pewnym wieku. - Trzeba raniutko wstać, uśmiechnąć się i pomyśleć, że fajnie byłoby spędzić ten dzień ze wspaniałymi ludźmi, potańczyć i pogimnastykować się. Polecam wszystkim wyjść z domu - przyznała Taida Załuska.

Bożena Sikorska z radością wspomina dzień, kiedy postanowiła wstąpić do uniwersytetu. - Po czterdziestce zaczyna się starość młodych, po sześćdziesiątce młodość starych. Musiałam wyjść z domu, ponieważ życie rzuciło mnie na kolana - zmarł mój mąż, miałam poważną operację. Myślałam, co robić dalej, żeby nie zwariować. Synowa przyniosła mi informator Domu Kultury Zacisze, poczytałam i wtedy się zaczęło. Śpiewam w zespole, śpiewam solo, prowadzę konferansjerki, jestem w kabarecie, uczę się angielskiego i chodzę na treningi pamięci - przyznała.

Zapraszamy do wysłuchania całej audycji, w której ponadto: Teresa Drozda wspominała aktorów z kabarety Dudek, nie zabrakło prawdziwych pereł muzycznych – z operetki "Księżniczka Czardasza" wybranych przez Kazimierza Kowalskiego, a Adam Strug zagrał po raz ostatni przed Dniem Matki Boskiej Gromnicznej kolędy z Małopolski i Roztocza Lubelskiego.

*** 

Tytuł audycji: Czas pogody

Prowadzi: Zbigniew Krajewski

Gość: Taida Załuska i Bożena Sikorska (Uniwersytet Trzeciego Wieku Domu Kultury Zacisze w Warszawie)

Data emisji: 28.01.2018

Godzina emisji: 10.18

abi
Czytaj także

Przyjaciel, który pojawia się, gdy bliscy zawodzą

Ostatnia aktualizacja: 12.12.2017 12:15
- Jesteśmy pozamykani w swoich domach i w świecie wirtualnym, a ten realny świat odchodzi na bok i nie widzimy osób, które są wokół nas, a warto je zauważyć. Zwłaszacza w tym czasie - mówi w audycji "Życia rysy" wolontariuszka z Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Mali Bracia Ubogich Agnieszka Szafrańska.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Aktywna jesień życia

Ostatnia aktualizacja: 31.12.2017 12:30
W ostatnim w 2017 roku "Czasie Pogody" przypomnieliśmy najciekawszych gości mijającego roku – tych, którzy dali nam wskazówki, dobre rady i swoje ciepło; ludzie pasji, ciekawych zawodów i tacy, którym metryka nie przeszkadza w aktywności życiowej.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Młodzi biegną szybciej, ale to starzy lepiej znają drogę

Ostatnia aktualizacja: 17.01.2018 19:23
W radiowej Jedynce pierwsza z debat poświęcona tematyce senioralnej. Srebrna debata, jak srebrny włos na skroni seniorów.
rozwiń zwiń