Teatr bez sceny to jak… senior bez zajęcia

Ostatnia aktualizacja: 25.02.2018 14:54
Katowickie Stowarzyszenie FAMI.LOCK realizuje miejski program "Aktywni seniorzy 60+". Przygotowuje kolejne spektakle, które cieszą się powodzeniem wśród widzów i szczycą licznymi nagrodami.
Audio
  • Ewa Dopierała o działalności Teatru Bez Sceny (Czas pogody/Jedynka)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Shutterstock.com/Fer Gregory

O twórczych działaniach, edukowaniu przez sztukę i kultywowaniu górnośląskiej tradycji przez seniorów aktywnych w Centrum Spotkań Seniorów w Katowicach opowie prezes Ewa Dopierała, która z mężem Andrzejem od wielu lat prowadzi Teatr Bez Sceny oraz podejmuje rozmaite działania dla osób w pewnym wieku. A skąd nazwa?

- Jak rozpoczynaliśmy działalność to nie mieliśmy siedziby. Błąkaliśmy się, a to w Teatrze Korez, przygarniał też nas czasami Teatr Śląski i wreszcie w 2014 roku Miasto Katowice udostępniło nam przestrzeń, którą adoptowaliśmy do celów teatralnych. Nazwa jest w obiegu publicznym, dlatego też ją zostawiliśmy - powiedziała Ewa Dopierała.

Zapraszamy do wysłuchania całej audycji, w której także: Adam Strug przypomniał znakomitą śpiewaczkę ludową Marię Siwcową z Gałek Rusinowskich, Kazimierz Kowalski zaprezentował kolejną pieśń z przebogatego śpiewnika Stanisława Moniuszki, tym razem w wykonaniu Bernarda Ładysza, a Teresa Drozda udowodniła, że "Dziennik trenera" jest najlepszym lekarstwem na zimno i mróz, które roztapia cienki humor Krzysztofa Jaroszyńskiego.

*** 

Tytuł audycji: Czas pogody

Prowadzi: Zbigniew Krajewski

Gość: Ewa Dopierała (prowadząca Teatr Bez Sceny w Katowicach)

Data emisji: 25.02.2018

Godzina emisji: 10.10

abi


Czytaj także

Aktor Wieńczysław Gliński oczami córki

Ostatnia aktualizacja: 14.01.2018 12:59
"Mimo dramatycznych okupacyjnych doświadczeń pogodnie usposobiony żartowniś, który - jak przystało na osobę urodzoną w prima aprilis - dowcip miał we krwi" - czytamy w książce "Wieńczysław Gliński. Aktor, amant, tata…". Katarzyna Wasilewska, autorka książki i córka Wieńczysława Glińskiego, była gościem audycji "Czas pogody".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Uniwersytet daje seniorom radość życia

Ostatnia aktualizacja: 27.01.2018 12:17
Nie zmuszają się do niczego, tylko cieszą się, że razem z koleżankami robią coś fascynującego. Gośćmi audycji "Czas pogody" były uczestniczki Uniwersytetu Trzeciego Wieku Domu Kultury Zacisze w Warszawie - Taida Załuska i Bożena Sikorska.    
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Trzeba żyć i pamiętać, że 60 lat to dopiero początek"

Ostatnia aktualizacja: 04.02.2018 13:32
Biega, tańczy, recytuje. To ostatnie może nie jest jej powołaniem, ale tylko dlatego, że nie wiąże się z ruchem. Gościem "Czasu pogody" była Barbara Tukendorf, promująca aktywny tryb życia po 60. roku życia.
rozwiń zwiń